Як побороти корупцію в регіонах? Спільними зусиллями

news

Тільки ефективна співпраця між НАЗК, місцевими органами самоврядування та інститутами громадянського суспільства може зменшити корупцію у регіонах України. Про це заявили представники громадськості та державної влади під час дискусії “Корупція в регіонах: виклики та рішення”.

 

На заході від ГО “Антикорупційний штаб” та ГО “Разом проти корупції”,  представники та представниці НАЗК, експерти та громадські активісти обговорили рівень корупції в регіонах України та шляхи його зменшення. Зазначили про плідну співпрацю між громадянським суспільства та органами місцевого самоврядування та про важливу роль уповноважених осіб з питань запобігання та протидії корупції у місцевих органах. Не забули й про викривачів корупції.

Сергій Деркач, зауважив, що “НАЗК –  не панацея для запобігання корупції. Це справа кожного з нас – запобігати та протидіяти корупції”. Зазначив про антикорупційні програми ОМС, навчання уповноважених осіб з питань запобігання та протидії корупції та про збільшення рівня захисту викривачів корупції. Серед цифрових інструментів НАЗК планує створити портал для викривачів та Антикорупційний портал, де вся інформація, пов’язана з антикорупцією буде видкритою та прозорою.

“Наша робота в регіонах показала, що корупція в Україні є різною за сферами та впливом. Але саме колективною роботою – завдяки співпраці між громадськими активістами та місцевою владою подолання корупції стає можливим”, – зазначила Ольга Іванова, представниця ГО “Антикорупційний штаб”. Протягом останніх 6 місяців спільної роботи Коаліцією антикорупційних громадських організацій з 26 ГО з усієї України, було сформовано антикорупційний порядок денний для кандидатів на місцеві вибори, проаналізовано антикорупційні програми обласних рад, розроблено дослідження “100 корупційних схем в регіонах України” та проведено навчання для уповноважених осіб з питань запобігання та протидії корупції у місцевих органах.

Оксана Величко, керівниця ГО “Разом проти корупції” відзначила, що потрібні системні зміни у підходах до створення антикорупційних програм та посилення експертності уповноважених осіб з питань запобігання та протидії корупції.

Головна спеціалістка, аналітикиня сектору з питань доброчесності та запобігання корупції Львівської міської ради, Уляна Федорович зазначила, що у місцевої влади є серйозний запит на співпрацю з громадським сектором, адже тільки комплексним підходом до запобігання корупції можна її викорінити у нашому суспільстві.

“Тільки з неперервною роботою між НАЗК, місцевими органами самоврядування та інститутами громадянського суспільства можливе зменшення корупції у регіонах України”, – Назар Гром, керівник проєкту “Кризова координація та управління в Україні”, ПРООН в Україні.

Запис онлайн-трансляції дивіться за посиланням:http://bit.ly/3e3JRY1

Додатково: 
Антикорупційний штаб – громадська організація, створена у 2014 році. ГО “Антикорупційний штаб” розробляє цифрові інструменти, які підвищують спроможність громадян контролювати прозорість та ефективність роботи органів місцевої влади. Метою Антикорупційного штабу є запобігання і протидія корупції, а також зменшення толерантності до корупції серед населення. 
Разом проти корупції — громадська організація, що об’єднує зусилля кращих галузевих експертів та фахівців органів влади для досягнення сталого результату у запобіганні корупції.

 

Проєкт “Посилення співпраці громадянського суспільства та органів місцевого самоврядування в регіонах задля запобігання та боротьби з корупцією” впроваджується Антикорупційним Штабом у рамках проєкту ПРООН “Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні”, що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії

0 Комментариев