Як отримати свідоцтво про вакцинацію від коронавірусу?

news

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко розповів, як українцям отримати свідоцтво про вакцинацію від коронавірусу. 

За словами міністра, Міжнародне свідоцтво про вакцинацію від Covid-19 можна отримати у сімейного лікаря.

Про це він розповів в ефірі програми «Сніданок з 1+1», – повідомляє Укрінформ.

«Міжнародні сертифікати (мається на увазі міжнародне свідоцтво про вакцинацію – ред.) про проведення вакцинації сьогодні доступні. Ви звертаєтеся до свого сімейного лікаря або лікуючого лікаря після того, як вам провели щеплення два рази вакциною проти Covid-19. У нас всі вакцини визнані ВООЗ, тому на кожну з них сімейний лікар вам видасть міжнародний сертифікат про проведення вакцинації», – сказав Ляшко.

Він додав, що це свідоцтво не має бути обов’язково на жовтому папері, як вважають у деяких медзакладах.

«Не на жовтому бланку, як шукають. А роздруківка з печаткою лікаря і закладу. Все. Це міжнародний сертифікат, який визнається, оскільки він передбачений міжнародними медико-санітарними правилами», – сказав Ляшко.

Він додав, що ковідний електронний сертифікат введений ЄС додатково. Україна отримала технічне завдання до цього електронного застосунку і розробила свій.

Наразі після технічної експертизи український ковід-сертифікат повністю відповідає вимогам ЄС.

«Зараз завершується бета-тестування, дошліфовуються юридичні аспекти, і в українців буде ковідний сертифікат, аналогічний тому, що в ЄС. Тому нам для подорожей не потрібний буде міжнародний сертифікат, ми подорожуватимемо по електронному документу», – сказав Ляшко.

0 Комментариев