Як мер Луцька долучився до роботи Асоціації міст України

news

4 грудня міський голова Микола Романюк  взяв участь у позачерговому розширеному засіданні Правління Асоціації міст України. 

Про це йдеться на офіційному сайті Луцької міської ради.

На початку засідання до учасників – міських голів-членів Правління та голів об’єднаних територіальних громад звернувся Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман. Він наголосив, що асоціації органів місцевої влади мають бути двигунами реформи з децентралізації в Україні. За його словами, цьогоріч тривала робота над зміцненням позицій місцевого самоврядування, “відновленням бюджетної справедливості”, поверненням повноважень на місця. При цьому він наголосив, що Президент України, Прем’єр-міністр України, Парламент і Уряд підтримують реформу з децентралізації.

Також Володимир Гройсман звернув увагу на законопроект про внесення змін до Конституції у частині децентралізації влади, який передбачає закріплення на конституційному рівні розширених прав органів місцевого самоврядування, і зазначив, що нині необхідно об’єднати навколо прийняття цього законопроекту усі політичні сили.

“Наше стратегічне завдання – створити з кожної громади в Україні самодостатню громаду, яка матиме повний набір інструментів для надання якісних послуг людям в усіх сферах. Без вашої участі, наполегливості нічого не буде, тому дуже важливо, щоб ви були двигунами необхідних змін. І я щиро розраховую, що ваша позиція буде не тільки займати свої місця в органах місцевого самоврядування, а й виборювати правильні рішення на всіх рівнях і допомагати центральній владі робити зміни для того, щоб ваша робота була більш ефективною”, – зазначив Голова Верховної Ради.

Учасники сьогоднішнього засідання розглянули питання припинення повноважень членів Правління АМУ, у зв’язку з результатами місцевих виборів та рекомендували регіональним відділенням скликати загальні Збори та визначити кандидатури голів громад для включення до складу Правління АМУ.

Крім того, присутні вирішили провести роботу з народними депутатами України з метою сприяння схваленню парламентом таких проектів законів України: “Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей державної реєстрації органів місцевого самоврядування як юридичних осіб”; “Про внесення змін до Розділу ІI “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності” щодо розмежування земель на територіях об’єднаних територіальних громад”; “Про муніципальну варту”.

Члени Правління АМУ обговорили аналіз проекту Державного бюджету України на 2016 рік в контексті податкової реформи, підготовлений Центром аналізу та розробки законодавства АМУ. За підсумками дискусії було схвалено Звернення Правління Асоціації міст України до Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана, народних депутатів України щодо належного бюджетного забезпечення територіальних громад в 2016 році.

0 Комментариев