Виростити 2 кг зеленої цибулі на підвіконні на новорічні свята – це реально

news

Домашня зелена цибуля на підвіконні стане чудовою альтернативою пучку з магазину. На порозі зима, а організму потрібні поживні та корисні речовини. І отримати їх найкраще з натуральної і свіжої домашньої цибульки. Так легко можна готувати ароматні салати і не витрачатися на магазинні напівзав’ялі екземпляри.

Давайте швидше приступимо до посадки зелененької.

Цей спосіб посадки цибулі ще називають “килимовим”, адже потрібно розташувати маленькі цибулини максимально близько один до одного. А коли вони почнуть проростати, то нагадуватимуть справжній пухнастий та м’який килимок. До речі, вирощувати свій вітамінний запас на підвіконні можна хоч усю зиму. Важливо, щоб був час та бажання цим займатися.

Спочатку розберемося, що знадобиться відповідальному городнику, який вирішив обзавестися міні-дільницею на власному підвіконні. Не обійтися без квіткового горщика, землі, пакета, і не забудь цибулю-сівок. Досвідчені садівники рекомендують не морочитися з пакетом, а використовувати великі пляшки, але це питання ми щеобговоримо.

Розмір горщика вибирайте на свій погляд. Якщо бажаєте додати підвіконням більше естетики, то це зробити допоможуть красиві ємності. Але якщо таке питання не принципове, то можна висадити цибулю у великій п’ятилітровій пляшці. Деякі любителі можуть навіть ґрунт не використовувати. Натомість вони садять цибулю в дрібні шматки газет, тирсу або наповнювач для котячих туалетів.

Більше того, є момент, який дещо спрощує висаджування цибулі у великій пляшці. Бічні стінки пляшки сприяють тому, щоб зелені стеблинки росли рівно та красиво. Спроби зафіксувати цибулю за допомогою пакета можуть забирати трохи більше часу. Адже потрібно підібрати такий пакет, який зміг би втримати натиск молодої цибулі і не дозволити йому розвалитися.

Отже, приступаємо до роботи з цибулинами. Візьміть пляшку або горщик для квітів і наповніть їх ґрунтом. Потім у цей шар починайте викладати цибулю, але дуже і дуже щільно. Щоб цибулини були майже пліч-о-пліч. Просвіти між посадковим матеріалом мають бути мінімальними. Постарайстея помістити таку кількість цибулі, щоб грунт справді нагадував міні-килимок.

Тепер накрийте перший цибульний шар ґрунтом. Так, потрібно повністю засипати перший шар цибулин. Вони зовсім не пропадуть, а будуть непогано проростати поряд зі своїми родичами з верхнього ярусу. Викладайте другу частину ґрунту так, щоб від першого ряду цибулі залишилися видні лише хвостики. Тепер викладайте другий шар цибульного килима і знову засипайте його землею.

Після того, як квітковий горщик повністю заповнений ґрунтом та цибулею, його потрібно рясно полити та сховати під целофан. Це допоможе зберегти вологу та цибулини швидше почнуть проростати. Поливати цибулю потрібно в міру висихання ґрунту, але целофановий пакет або плівка триматимуть ґрунт вологим довше. Наприклад, таку цибулю можна полити лише раз на два тижні.

Різні шари цибулин проростатимуть нерівномірно, але в цьому й сенс. Так вдасться заощадити час і місце на підвіконні. Як тільки пера зеленої цибулі почнуть підніматися, потурбуйтеся про те, щоб вони відразу не псували свою рівну форму. Якщо садити цибулю у пляшці, то такої проблеми виникнути не повинно, але квітковий горщик вимагає підвищеної уваги. Загорніть цибулю в міцний целофановий пакет, але не забудьте зробити отвір зверху.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев