Вперше за вісім років: Італія легалізує заробітчан

news
Хто з українців, які працюють неофіційно, можуть сподіватися на “пермесо” – офіційний дозвіл на проживання?
В Італії вперше за останні вісім років знову оголосили масову легалізацію іммігрантів, які упродовж тривалого часу жили і працювали в країні незаконно, тобто без дозволу на проживання. Однак легалізувати своє перебування у цій країні зможуть лише окремі категорії трудових мігрантів, повідомляє Радіо Свобода.

Відповідно до указу уряду Італії від 14 травня 2020, який отримав назву “Перезавантаження”, запит на отримання тимчасового дозволу на проживання (permesso di soggiorno) можуть подавати:

– робітники зі сфери домашніх послуг, які працюють у сім’ях (доглядальниці, прибиральниці, няні);

– особи задіяні в сільськогоcподарськогому секторі (збирачі врожаю на полях).

Йдеться наразі про надання тимчасового дозволу на проживання з терміном дії шість місяців. Відповідні документи іноземці або їхні роботодавці зможуть подати до місцевих правоохоронних органів протягом півтора місяця від 1 червня до 15 липня цього року.

Як повідомляє італійське видання Corriere Della Sera, робітникам доведеться доводити, що вони досвідчені аграрії чи домашні працівники. Запит на отримання документа може надійти як від працівника, так і від роботодавця. Роботодавець подає запит на легалізацію працівника із зазначенням терміну трудового договору. За кожного працівника він повинен заплатити 400 євро, внески, податки та одноразову компенсацію.

Іммігранту необхідно буде довести перебування в країні до 8 березня 2020 року і те, “що не залишав територію Італії після цієї дати”.

Іноземні громадяни, у яких термін дії “пермессо” закінчився після 31 жовтня 2019 року, також можуть просити новий документ з обмеженим терміном дії на шість місяців. За це доведеться заплатити 160 євро.

Запит на легалізацію можуть подавати й ті працівники вказаних категорій, які раніше взагалі не мали дозволу на проживання, тобто працювали неофіційно.

За різними даними, легалізація стосуватиметься 300-500 тисяч мігрантів. Остання масова легалізація в Італії була 2012 року, повідомляє Радіо Свобода.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев