Вперше в Україні народного депутата судитимуть за кнопкодавство

news

Закарпатського мажоритарника з депутатської групи “Довіра” Владіслава Поляка судитимуть за фактом умисного здійснення на пленарному засіданні Верховної Ради України голосування замість іншого народного депутата (ст. 364-2 КК України). 

Офіс Генпрокурора прізвища нардепа у своєму повідомленні не вказав, проте за описом обставин вчинення правопорушення випливає, що мова йде саме про Владіслава Поляка, який у лютому 2020 року під час розгляду поправок до законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» на пленарному засіданні Верховної Ради України неодноразово голосував замість колеги.

Як зафіксував Рух ЧЕСНО, під час того голосування Поляк щонайменше тричі вдавався до неособистого голосування під час розгляду поправок до законопроекту щодо відкриття ринку землі №2178-10.

Судовий розгляд відбудеться протягом тижня, в ОПУ повідомили, що викликатимуть представників Руху ЧЕСНО в якості свідків.

Досудове розслідування здійснювалося Головним слідчим управлінням ДБР за процесуального керівництва ОПУ. Розслідування завершено, обвинувальний акт скеровано до суду стосовно народного депутата України IХ скликання за фактом умисного здійснення на пленарному засіданні Верховної Ради України голосування замість іншого народного депутата (ст. 364-2 КК України).

Нагадаємо, Рух ЧЕСНО з 2011 року фіксував факти порушення Конституції народними депутатами і збирав їх у окрему базу кнопкодавів. За цей час Руху ЧЕСНО вдалося зафіксувати 318 нардепів-кнопкодавів та 2153 факти кнопкодавства.

Учасники руху пропонували, щоб парламент запровадив сенсорну кнопку, яка унеможливить неперсональне голосування. У березні 2021 року у Верховній Раді запустили сенсорну кнопку для голосування нардепів.

Після запровадження сенсорної кнопки рух фіксує факти кнопкодавства на рівні комітетів парламенту, де були факти неперсонального голосування в період карантину, та у місцевих радах, де ще немає сучасних систем для голосування.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев