Воєнний стан: як справитись зі страхом та панікою

news

Тривожні новини по телебаченню та в соціальних мережах, постійні розмови про введення воєнного стану, ріст долара і невизначеність, що буде далі. Все це сильно давить на психіку людини, викликаючи тривогу, страх і панічні настрої.

Що робити в такій ситуації, як справитися з негативними емоціями і підтримати присутність духу?

– Якщо коротко, будьте уважні до свого стану, обмежуйте вхідні інформаційні потоки та відпочивайте.
– Якщо трохи ширше, то ось вам 6 порад, що робити, щоб зменшити тривожність і підтримати силу духу:

1. Обмежте перегляд новин по телебаченню та в інтернеті.

Добре бути обізнаним в ситуації, що робиться в країні, але дивитися по 20 разів одне і те саме, але з різних джерел і вникати у деталі не потрібно. Це вам особливо не допоможе, а от негативних емоцій додасть. Крім того, будучи пасивним спостерігачем, ви всеодно не зможете зі свого дивану вплинути на ситуацію, а це ще більше підніме рівень напруги.

ЯКІ СТРАХИ ВАРТО ПОДОЛАТИ НА ШЛЯХУ ДО КАР’ЄРНИХ ЗВЕРШЕНЬ У НОВІЙ ГАЛУЗІ

2. Обмежте розмови про негативні події.

Скоріше за все всі і так чудово знають, що відбувається. Обсмоктувати зайвий раз останні події не варто. Повна обізнаність – іноді зло, тим більше якщо вам не потрібно знати всі деталі по професійній необхідності.

3. Направте свою енергію в правильне русло.

Під час таких подій накопичується багато напруги. Одна із головних причин – події відбуваються десь там, а ви тут, і не можете нічого зробити. Але це не так. Спробуйте знайти діяльність, яка прямо чи опосередковано вплине на ситуацію: станьте волонтером, занесіть речі, їжу тим, хто допомагає армії чи перерахуйте кошти перевіреним волонтерським організаціям. Можете просто допомогти тим, хто цього потребує.

4. Працюйте зі своїми емоціями

Говоріть про свої почуття з друзями, родичами. Не про події чи останні новини, а про те, що ви відчуваєте і переживаєте. Можете розказати про почуття в сторіс, але повторюся – не про новини, їх люди знають і без вас. Розкажіть, як ви переживаєте це. Допоможете собі та іншим прожити негатив. Підтримайте когось, хто більш переживає ніж ви. Зверніться до психолога чи психотерапевта – ці люди професійно навчалися допомагати в стресових ситуаціях. Основне – не залишайтеся із негативом наодинці.

ЧИ ЗНАЮТЬ У ЛУЦЬКУ ЧОЛОВІКИ, ЧОГО ХОЧУТЬ ЖІНКИ?

5. Вчіться переключатися.

Навчіться на піддаватися паніці. Займіть себе чимось. Замалюйте антистрес, складіть конструктор, поремонтуйте поламаний стілець, малюйте картини чи вишивайте. Робіть будь-що, що потребує концентрації уваги і зможе хоча б на деякий час відволікти вашу увагу.
Паніка – не ваш помічник, вона робить вас уразливим і заражає негативом оточуючих.

6. Навчіться розслаблятися.

Займайтесь спортом, гуляйте, виїжджайте на природу. Відвідуйте театри, концерти, ходіть в кіно. Слухайте музику, читайте художню літературу, вчіться, відвідуйте тренінги. Займайтеся фізичним та духовним розвитком. Балуйте себе, робіть собі маленькі приємності. В такий період це особливо потрібно.”

Автор статті: Олійник Олеся

0 Комментариев