Ворожіння на Старий Новий рік: ТОП-7 способів

news

У ніч проти 14 січня ми відзначатимемо Старий Новий рік. Це свято – це результат переходу з однієї версії літочислення на іншу. Для жителів Європи такою епохальною подією стала заміна колишнього, юліанського, календаря новим, григоріанським, в результаті чого всі дати змістилися на 13 днів. Однак традиції деяких народів зберегли пам’ять про минуле, тому до наших днів люди святкують дві новорічні ночі: проти 1 і 14 січня.

У ніч на Старий Новий рік – проти 14 січня – заведено ворожити. Самі ворожіння передавалися протягом століть з покоління в покоління, і зараз неможливо точно визначити, як і коли вони виникли.

Також потрібно серйозно поставитися до своїх прогнозів і бажань в цю загадкову ніч, сповнену чарами. Все обов’язково збудеться, якщо дуже вірити.

Ворожіння на Старий Новий рік на судженого

У ніч проти 14 січня дівчата ворожили на судженого, адже тривав період Святок – найкраща пора року для всіляких ворожінь і пророкувань. У народі вважалося, що ворожіння на Старий Новий рік найправдивіші, та саме в цей час можна побачити уві сні свого майбутнього чоловіка. Для цього дівчата розчісували перед сном волосся, клали до себе під подушку гребінець і промовляли чарівні слова: “Суджений-ряджений, прийди розчесати мені голову“.

Старий Новий рік 2020: ворожіння на горіховій шкаралупі

Також ворожили й на горіхових шкарлупках. Для цього необхідно в посудину налити води і опустити туди дві шкарлупки горіха. Вважається, що якщо вони поєднаються впритул, то незабаром прийдуть свати.

Старий Новий рік 2020: ворожіння на одруження

Під Старий Новий рік опівночі дівчата-подружки виходять у двір і, зав’язуючи по черзі одна одній хусткою очі, повертають “дзиґою” навколо себе, а потім штовхають дівчину в спину. Якщо вона піде в сторону воріт, то скоро вийде заміж. Якщо піде до ґанку, то сидіти їй в дівках ще один рік.

Старий Новий рік 2020: ворожіння на варениках

Одне з традиційних ворожінь на Старий Новий рік – ворожіння на варениках. Для цього господиня будинку, що запрошує гостей, готує вареники з картоплею, в деякі з яких кладе начинку у вигляді невеликих сюрпризів. Суть ворожіння в тому, що ніхто не знає, з чим саме йому попадеться вареник. За його начинкою визначають, що людину чекає в майбутньому році.

Начинки ж можуть бути найрізноманітнішими:

  • Шматочок м’яса або хліба віщує достаток. Те ж саме – монетка. Квасоля, рис або інше зерно – також символізують багатство, прибуток;
  • Цукор – до солодких, приємних подій, сіль – до сліз;
  • Нитка або горох – до дороги, подорожі;
  • Каблучка – до заміжжя, солодка цукерка або стручок червоного перцю – до нового залицяльника, а горішок – до двох кавалерів відразу;
  • Вишнева кісточка або риб’яча луска – до поповнення в сімействі.

Старий Новий рік 2020: ворожіння з дзеркалом

Дівчата люблять поворожити за допомогою дзеркала і викликати образ майбутнього нареченого. Дівчина повинна сісти між двома дзеркалами в повній темряві, потім запалити свічки та почати вдивлятися в їхній відбиток з метою побачити образ нареченого. Найкращим періодом для цього гадання вважається північ.

Старий Новий рік 2020: ворожіння на заміжжя

Поширене й таке ворожіння: хто раніше і в якій послідовності вийде заміж. Для цього дівчата відрізають однакової довжини ниточки та одночасно підпалюють їх. У тієї дівчини, у якої нитка догорить швидше, та й вийде першою заміж. У тому випадку, якщо нитка відразу ж згасла або не догоріла до середини, вважається, що заміж дівчина ніколи не вийде.

Старий Новий рік 2020: ворожіння на судженого

Потрібно сховати під подушку карту бубнового короля і загадати мужчину, якого хочете бачити своїм чоловіком і заснути. Що присниться вночі, те і виявиться вашим майбутнім. Вважається, що в цю ніч всі сни стають віщими.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев