Волинський перинатальний центр – місце, де народжується життя

news

Волинський обласний перинатальний центр називають будинком  щастя та любові, мрій та надій. Це місце, де народжується життя.Після довгих 18 років будівництва Волинський перинатальний центр відкрив двері для пацієнтів та відвідувачів. До  облаштування найсучаснішого перинатального центру в Україні долучився Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом», який спрямував на розпис стін та закупівлю оснащення один мільйон гривень.

Перинатальний центр – унікальний для України

Перинатальний центр у Луцьку – унікальний для всієї України. Заклад розрахований на 3 тисячі пологів у рік, 200 відвідувань поліклінічного відділення в зміну. У структурі закладу знаходяться акушерсько-гінекологічний стаціонар і поліклінічні відділення. У стаціонарному корпусі розташовані відділення патології вагітності, відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених, відділення анестезіології та інтенсивної терапії для жінок, пологове відділення з 11 сучасними пологовими залами та двома акушерськими операційними.

«Інші перинатальні центри в Україні – це старі пологові будинки, які перебудували та облаштували потрібною апаратурою. Наш перинатальний центр будували  саме як центр. Адже перш за все він акцентований на пологи з 22 тижнів вагітності та народження діток з екстремально низькою  вагою від 500 грамів. Такі немовлята не повинні народжуватися в районах. Оскільки втрачається золотий час для надання необхідної  допомоги. У штаті поліклінічного відділення, крім акушер-гінеколога, є  терапевт, кардіолог, ендокринолог  і судинний хірург. До нас приходять пацієнтки не лише з простою вагітністю. Ми акцентовані на ускладнену вагітність. Це пацієнти, які мають проблеми з серцем, нирками, щитоподібною залозою, судинною системою», – зауважує завідувач поліклінічного відділення Надія Василівна Щурук.

Просторі коридори, кабінети облаштовані сучасним обладнанням, по-домашньому затишні палати – це все ще раз підкреслює, що Волинський перинатальний центр орієнтований на щасливу сім’ю.

Реєстратура відкритого типу – єдина в Україні

Пацієнтів та відвідувачів перинатального центру привітно зустрічають працівниці реєстратури. Вони нададуть людині потрібну інформацію, при потребі скерують до фахівця. Ніяких пластикових перегородок і віконечок, як заведено в подібних установах. У перинатальному центрі переконані: між пацієнтом і медичним працівником має бути візуальний контакт та безперешкодне спілкування.

Реєстратуру облаштували за кошти Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом». Придбали сучасні меблі з під світкою, телевізор, два ноутбуки. Також у реєстратурі встановили інформаційний  кіоск. Тут відвідувачі могтимуть  знайти інформація про всіх лікарів, які працюють у перинатальному центрі та здійснити електронний запис на прийом до фахівця.

Медики кажуть: такої реєстратури відкритого типу немає в жодному українському медзакладі. У перинатальному центрі кожне робоче місце лікаря комп’ютеризують. Усі комп’ютери будуть підключені до медичної інформаційної системи. Така реєстратура попередить  черги пацієнтів та зекономить  час на обслуговування пацієнта. А електронні карти пацієнтів,  забезпечать можливість швидкого отримання інформації.

«Ми один з тих закладів, який, мабуть, перший в акушерстві перейде на медичну інформаційну систему. Нам важливо черпати інформацію з вторинного та первинного рівня. Пацієнт, який пройшов багато обстежень є у комп’ютерній базі. Ми зможемо вибрати потрібні показники: щеплення, останні аналізи. Це полегшить роботу в отриманні  інформації про пацієнта. Індивідуальна карта вагітної також буде електронною. Реєстратор вводитиме всі дані в комп’ютер. На руки жінці ми видаватимемо  обмінну карту. Це її паспорт в який переходять всі дані,  розповідає Надія Щурук.

Двері поліклінічного відділення для пацієнтів відкрилися 1 липня. За перший місяць роботи перинатальний центр прийняв  близько 550 відвідувачів. 108 вагітних жінок звернулися з бажанням стояти на обліку та  отримати медичну допомогу.

10 пульсоксиметрів від Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом»

Відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених спеціалізується на наданні медичної допомоги діткам, які народилися з дуже малою масою тіла. Тобто це дітки, вага яких менше як 1500 грамів. Відділення обладнане найсучаснішим обладнанням – реанімаційні системи, апарати штучної вентиляції легень, монітори, інкубатори тощо.

На прохання медпрацівників  Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» придбав для відділення пульсоксиметри.

«Пульсоксиметр – це апарат що дозволяє проводити неінвазивний моніторинг насичення гемоглобіну артеріальної крові киснем. На цьому апараті ми можемо визначати в дітей гіпоксію (нестача кисню) і гіпероксію (підвищений вміст кисню). Ці два стани є дуже небезпечними для новонароджених. Вони можуть призводити до ураження головного мозку, очей і легень. Ці апарати дозволяють моніторити сатурацію, частоту серцевих скорочень і навіть неінвазивно контролювати показники гемодинаміки. Тому тут ще є можливість визначати перфузійний індекс і варіабельність перфузійного індексу. Тобто ми можемо оцінити стан судинного русла й обмін циркулюючої крові постфактум. Такий моніторинг потребують всі діти, які перебувають в умовах реанімації. А передчасно народженні в стократ більше, –  розповідає завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених Тетяна Миколаївна Матева.

Усього за кошти Фонду купили 10 пульсометрів.  Крім зони реанімації такі апарати будуть у відділенні постінтенсивного виходжування та ранньої реабілітації. Оскільки там знаходяться дітки, які поступили після реанімації, вони й далі потребують моніторингу.

«Барви надії»  на стінах перинатального центру

«Барви надії» – творчий проект Фонду, який має на меті підтримати волинських художників, залучити їх до активного мистецького життя краю. Символічно стартував проект у стінах Волинського обласного перинатального центру ще за довго до його відкриття. Спочатку викладачі та учні Зразкової студії декоративно-прикладного, образотворчого мистецтва «Етюд» (керівник Віталій Шевченко), що в Рожищенському будинку дитячої творчості, розписали стіни яскравими малюнками. Згодом до проекту долучилися художниці творчої студії «Чарівний пензлик» міста Луцька (керівник Алла Жупанюк).

Яскраві мальви, ніжні кульбаби, барвисте різнотрав’я, над квітами літають бабки та птахи – кожне зображення – ціла картина з окремим сюжетом. А ще на стінах центру – багато метеликів.  І це не дивно, адже саме метелик – символ народження нового життя.

«Зазвичай, коли людина заходить в лікувальний заклад, бачить білі холодні стіни. Вони    до себе, створюємо комфорт та налаштовуємо відвідувачів на позитив», – каже Надія Щурук.

Кожен поверх має свою тематику, колорит створений за рахунок кольорової гами. Разом з тим кожне зображення – продовження попереднього.

«Ми намагалися створити такі композиції, що виконуватимуть арт-терапевтичну дію. Дуже багато розробили ескізів. Думали зупинитися на пейзажах, та сама назва проекту «Барви надії» говорить про те, що це має бути композиція, яка вселяє надії на народження дитини, одужання та щасливе життя. Тому для сюжетів обрали рослинні мотиви з елементами українських декоративних розписів», – зауважує Алла Жупанюк.

Проте не обійшлося й без традиційних лелек, яких художники розмістили на стінах виписних палат. 

Колектив перинатального центру – корабель професійних людей

Волинський перинатальний центр – це не лише надсучасне обладнання та нове красиве приміщення, а й понад 200 кращих на Волині лікарів,  медсестер та генератор ідей, як її називають підлеглі, виконувач обов’язків головного лікаря Ірина Іванівна Горавська.

«Наш колектив – це корабель професійних людей,  які мають високі категорії та живуть цим закладом. Середній вік працівників – 35 років. Я дуже задоволена, що вдалося створити колектив однодумців, – ділиться Ірина Іванівна. – Зараз такий період, що доводиться комунікувати з різними структурами, підприємцями, будівельними компаніями. Це дуже виснажує. Але коли повертаюся в колектив, я від них заряджаюся».

І виконувач обов’язків головного лікаря, і весь колектив працюють з однією метою – задовольнити пацієнтку. Адже, як зауважує Ірина Іванівна, відповідно до медичної реформи від кількості обслужених пацієнтів залежить заробітна плата лікаря.

«Зараз йде боротьба за пацієнта. Кожному пацієнту, який звернеться ми надамо весь спектр медичних послуг. Але є категорія пацієнтів. які в інших закладах не зможуть отримувати допомогу. В Україні існує 2-3 перинатальних центри, що мають обладнання, яке необхідне для надання допомоги діткам, які народилися з екстремально низькою вагою. В іншому закладі вони просто не отримають допомоги. Якщо є передчасні роди, до 30 тижнів, апріорі, ця жінка приїжджає до нас. Якщо є вроджені вади розвитку дитини, жінка їде до нас. Бо лише в нас є неонатальна швидка допомога з трансформером, переносним інкубатором і обладнана швидка, яка може завезти дитину в Київ чи у Львів, де її прооперує кардіохірург. Також у нас будуть жінки з важкою формою непліддя. Вони зможуть отримати повну послугу: лікування непліддя, запліднення, виношування  та народження дитини. Такої повної послуги, де вели б жінку від початку і до кінця, в Україні, на жаль, нема, – резюмує Ірина Горавська.

Розповідати про Волинський обласний перинатальний центр можна ще багато. Бо він і справді унікальний і відповідає найвищим європейським стандартам.

 

 

Джерело

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев