Волинь: Захворюваність на грип нижча епідпорогу

news

У Волинській області, як і в Україні в цілому, спостерігається низька інтенсивність епідемічної активності грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ). Утримується тенденція до щотижневого зниження захворюваності.

За даними закладів охорони здоров’я за останній тиждень кількість хворих ГРВІ та грипом в області зменшилася на 5%, зареєстровано 5 тис. 980 випадків проти 6 тис. 268 попереднього тижня. Інтенсивний показник захворюваності нижчий епідемічного порогу на 9%.

Зафіксовано локальні перевищення епідемічних порогів у Рожищенському районі (на 78%), Ковельському районі (на 36%), Камінь-Каширському районі (на 9%) та незначні перевищення (на 4 – 2%) у Шацькому, Іваничівському, Любомльському та Горохівському районах.

Найнижчі показники захворюваності у Любешівському, Локачинському районах та м. Нововолинську.

В структурі захворюваності за попередній тиждень, 66% становлять діти до 17 років (3 тис. 970 осіб). Найбільш уражена група – це школярі (65% від захворілих дітей). У зв’язку з ускладненням епідситуації з ГРВІ та грипу в окремих навчально-виховних закладах, відсутністю по хворобі понад 20 % учнів, лікарями-епідеміологами надані рекомендації щодо тимчасового призупинення навчання у загальноосвітніх школах. Так, припинено навчання в трьох школах області (двох в Горохівському та одній в Турійському районах).

Кількість осіб, що потребувала стаціонарного лікування з приводу ускладненого перебігу хвороби зменшилася на 23% і становила 87 осіб проти 113 попереднього тижня. Госпіталізовано 1,5% від захворілих, найбільше серед дітей віком 0-4 роки (37% від загальної кількості).

З початку епідемічного сезону, котрий розпочався 1 жовтня 2018 року, перехворіло понад 117 тис. волинян. Це 11,3% населення області. Інтенсивний показник захворюваності в поточному епідсезоні в 1,8 разів нижчий рівня аналогічного періоду минулого року. Для порівняння, в сезоні 2017-2018рр. пік епідемічної активності грипу та ГРВІ в області припадав на цей період, коли в області було зареєстровано понад 10 тисяч хворих за тиждень.

Повідомляє Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України.

0 Комментариев