Волинянку вкусила хвора на сказ куниця

news

Хвора на сказ куниця вкусила мешканку села Хопнів Ківерцівського району. Про це повідомляє Ківерцівський інформаційний портал. 

 Про надзвичайний випадок поінформував на нараді при голові РДА начальник управління  ветеринарної медицини у Ківерцівському районі Олександр Козій. Він розповів, що мешканка села Хопнів випасала худобу і побачила, що на корівку напала куниця. Жінка почала відбивати домашню живину від лісового звіра і наразилася на напад. Як виявилось, хвора на сказ куниця вкусила жінку, яка відразу звернулася до медичного закладу за допомогою. Їй відразу вкололи сиворотку від сказу і надали весь спектр необхідної допомоги.

          7 грудня 2015 року відбулось засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК) при районній державній адміністрації. Було розглянуте питання виникненнія вогнища захворювання тварин на сказ у с. Хопнів . Комісією розроблено та затверджено план дій при даному захворюванні. При розслідуванні встановлено, що джерелом інфекції була хвора на сказ куниця.

До уваги волинян! Сказ – смертельна хвороба. Ефективної терапії сказу не розроблено. Сказ піддається лише профілактиці: своєчасно і грамотно наданій медичній допомозі та імунізації тварин. Хворий сказом на одужання претендувати не може, так як наслідок у цього захворювання один – летальність.

Щоб не заразитися сказом потрібно.

1.При покусах тваринами, подряпинах,потраплянні слини на шкіру чи слизові оболонки, необхідно  негайно промити рану або місце контакту мильною  водою з використанням господарського мила протягом 10 хвилин.

2.Терміново, у разі укусу , подряпин і навіть ослинення твариною звернутися до лікаря-травматолога,  або в лікувально-профілактичний заклад ( ФАП, амбулаторію) по місцю Вашого проживання чи перебування.

  1. У разі укусу домашньою твариною з’ясовуйте ім’я господаря та адресу. Це допоможе уникнути щеплень, так як за твариною можна встановити ветеринарний нагляд.Коли тварина, що покусала людину, має господарів ,то найкраще її ізолювати та тримати на прив’язі для того, щоб спеціалісти ветеринарної медицини могли спостерігати за станом її здоров’я протягом 10 діб з моменту покусу. Якщо тварина залишається здоровою та живою, лікування людям не призначається, або в подальшому відміняється;
  2. Не можна в гніві убивати тварину чи виганяти, або завозити в іншу місцевість, після того, як вона нанесла покуси.
  3. Особам, які контактували з хворими на сказ, дикими та  безпритульними тваринами, з  тваринами, які у період карантину зникли або загинули призначається курс антирабічних щеплень. Курс вакцинації потрібно проходити регулярно,не допускати самовільної відмови та перерви. На період імунізації необхідно дотримуватись режиму та вимог , запропонованих медиками.
  4. Речі,одяг  забруднені слиною тварин , краще знищити , спаливши їх. Можливо піддати кип’ятінню або спочатку випрати, а потім  прогладити праскою,тільки після цього їх можна ремонтувати і використовувати повторно.
  5. Шановні батьки не дозволяйте дітям гладити невідомих, особливо безпритульних котів, собак. Поясніть дітям , що спілкуватись з тваринами на безпечній відстані.
  6. Мисливці на полюванні повинні діяти дуже обережно, шкіру забитих  тварин знімати в рукавицях.
  7. Необхідно правильно утримувати домашніх тварин. Сторожових собак – в установах, підприємствах та організаціях тримати на ланцюгах, в спеціально відведеному для цього місці. Щорічно проводити їм щеплення проти сказу, виводити на вулицю в намордниках. Забороняється вигулювати собак на територіях лікувально-профілактичних закладів, шкіл, дитячих навчальних закладів, закладів інтернатного типу, в парках та скверах, приводити їх з собою на ринки, в магазини та нацьковувати на людей.

 

 

 

 

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев