Волиняни Герої Небесної сотні: Хто вони(+ВІДЕО)

news

20 лютого в Україні й, звісно, на Волині вшановують пам’ять тих, хто ціною власного життя виборював незалежність та самостійність держави, прагнув волі та відстоював європейські цінності – Героїв Небесної Сотні.

 

Про це повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Волиняни Герої Небесної Сотні:

Сергій Байдовський (21 серпня 1990 – 20 лютого 2014). Уродженець м. Нововолинськ Волинської області. Навчався в університеті «Україна» у Луцьку. Працівник магістральних нафтопроводів «Дружба», що в Дрогобичі Львівської області. Загинув від пострілу в груди на вулиці Інститутській у Києві. Похований у рідному місті. За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння українському народу, виявлені під час Революції Гідності, посмертно удостоєний звання «Герой України».

Василь Мойсей (23 березня 1992 — 20 лютого 2014). Народився у с. Зубрець Тернопільської області. Був студентом Луцького інституту розвитку людини університету «Україна». Помер в 17-ій лікарні м. Києва внаслідок вогнепального поранення у груди. Похований на меморіальному комплексі «Вічна Слава», що у Луцьку.

Олександр Бадера (1 січня 1948 – 28 січня 2014). Народився у м. Володимир-Волинський Волинської області. Проживав у м. Києві. Захоплювався історією та етнографією, був отаманом Галицько-Волинського козацтва. Мріяв створити музей Січових Стрільців. 22 січня 2014 року у День Соборності України біля стадіону «Динамо» на вул. Грушевського у Києві був побитий бійцями «Беркуту». 28 січня 2014 року помер. Олександру Бадері посмертно присвоєно звання «Герой України» з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

Едуард Гриневич (31 травня 1985 – 20 лютого 2014). Народився у с. Деревок Волинської області. Навчався у Рівненському гуманітарному університеті, захоплювався інформаційними технологіями. Входив до сотні «Волинська Січ». Загинув від снайперського пострілу. Похований у рідному селі. Посмертно присвоєно звання «Герой України» з удостоєнням ордена «Золота зірка».

Юрій Сидорчук (2 травня 1961 – 28 червня 2014). Народився у с. Дерно Ківерцівського району Волинської області. 18 лютого 2014-го поранений на Майдані. Похований на київському місцевому кладовищі «Берківці». Посмертно присвоєно звання «Герой України» з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

Віктор Хом’як (20 лютого 1958 — 27 січня 2014). Мешканець с. Голишів Волинської області. Загинув страшною смерттю: тіло знайшли повішеним на металевій конструкції «ялинки» на Майдані Незалежності у Києві. За свідченнями очевидців і рідних, на голові та руках були численні сліди катувань. Міліція ж назвала випадок самогубством. Похований у рідному селі.

Іван Тарасюк (28 січня 1993 — 20 лютого 2014). Народився в с. Залісоче Волинської області. Мешкав у смт. Олика.  Навчався у Луцькому медичному коледжі «Монада». 20 лютого приїхав на Майдан Незалежності уперше. Загинув від вогнепального поранення.

0 Комментариев