Волинянам назвали нові норми у споживанні газу

news

Соціальну норму у споживанні газу змінено: відтепер виділяється не 200 кубічних метрів газу на місяць, а 1200 кубометрів на весь опалювальний сезон.

Про це повідомляє Волинська правда.

«Уряд ухвалив рішення щодо запровадження так званої соціальної норми: кожна сім`я, яка використовує природний газ для опалення власної оселі, отримує соціальну норму 200 кубічних метрів газу на місяць за ціною, яка вдвічі менша ніж ринкова ціна газу – 3600 гривень, а не 7188», – зазначив глава уряду Арсеній Яценюк.

 

«Ми провели аналіз обсягів споживання природного газу в будинках, які в середньому опалюють 76 кв метрів площі. Це складає протягом опалювального сезону 1218 кубічних метрів газу», – додав Яценюк.

За результатами аналізу уряд ухвалив рішення змінити систему надання соціальної норми.
«Раніше ви отримували 200 кубометрів газу на місяць. Якщо зекономили і спожили в жовтні не 200, а 100 кубічних метрів, то зекономлених 100 кубічних метрів газу у вас просто згорало, і ви не мали можливості їх перенести на листопад чи інший місяць. Зараз ми виділяємо не 200 кубічних метрів газу на місяць, а на кожну домівку виділяємо 1200 кубічних метрів газу на весь опалювальний сезон – на 6 місяців»,- пояснив Яценюк.
«Це дає можливість у місяці, коли споживання газу буде менше, зекономити необхідний обсяг газу, і коли температура буде нижча, використати за найдешевшою ціною обсяг газу, зекономлений у попередньому місяці протягом опалювального сезону», – додав прем`єр.

Також Яценюк повідомив, що наразі у газосховищах накопичено 17 млрд кубометрів газу, що «дещо більше, ніж у минулому році». При цьому він зазначив, що для опалювального сезону необхідно додатково закупити майже 5 млрд кубометрів газу та підкреслив важливість економного використання енергоресурсів.
0 Комментариев