Волинян запрошують взяти участь у конкурсі проектів у сфері електронної демократії

news

Стартує EGAP CHALLENGE – національний конкурс проектів у сфері електронної демократії. Про це оголосив голова Державного агентства з питань електронного урядування Олександр Риженко під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

 

Про це йдеться на сайті «ВолиньМедіа».

«В Україні сформувався запит на інструменти електронної демократії, за допомогою яких вони могли б вливати та контролювати владу», – зазначив він. Конкурс триватиме 9 місяців та визначить 15-20 проектів, які втілять у життя.

За словами президента Фонду «Східна Європа» Віктора Ляха, конкурс проходитиме у п’ять етапів. Спочатку зроблять дослідження суспільних потреби та виокремлять пріоритети. У травні відбудеться наступний етап – стимулювання. Під час нього обговорюватимуть основні ідеї. Далі проведуть «креативні вікенди».

«Це неформальне спілкування, інтерактивні форми роботи над тим, щоб зробити ідеї сталими, залучити найбільшу кількість людей до взаємодії, зрозуміти, як залучати користувачів, як побудувати довгострокову модель рішень на майбутнє», – пояснив Віктор Лях. Потім незалежне журі відбере фіналістів, і на наступному етапі – інкубація – для них проведуть інтенсивний триденний тренінг, по закінченню якого команди представлять журі свої бізнес плани.

«Зараз в Україні величезний потяг молоді до креативу. Ми бачимо, що вона хоче власними руками творити зміни. В даний час лише технології можуть стати платформою для цих змін», – переконаний Валерій Фіщук, регіональний менеджер представництва Cisco в Україні. За його словами, у України є величезний людський потенціал, вона стабільно входить у список перших 50 країн у Global Innovation Index. «[Такі проекти] дуже важливі, аби залучити молодих спеціалістів та представників громадянського суспільства у розвиток електронної демократії. Ми бачимо, що все, що створюється у світі, усі зміни робить молодь, яка використовує передові мобільні технології», – вважає Пенко Дінев, директор IBM Україна.

original-c954b06f954c986e9b8841716af31993

У рамках EGAP CHALLENGE функціонує також чотири регіональні центри: SpaceHub у Дніпропетровську, IHub у Вінниці, ImpactHub в Одесі та Фонд місцевого розвитку і Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу у Луцьку. Конкурс проходить за підтримки та фінансування Швейцарії. Призовий фонд складає 4,5 мільйона гривень. Деталі проекту можна дізнатися на сторінці у Фейсбук.

В Україні інтернет-проникнення знаходиться на рівні 67% населення. Опитування свідчать, що 25% з них готові використовувати електронні мережі для впливу і контролю за органами влади.

0 Комментариев