Волинян закликають написати диктант національної єдності

news

9 листопада у День української писемності та мови відбудеться диктант національної єдності. Волинян також закликають долучитися до цієї акції.

Про це повідомляє Волинська правда.

Це – ювілейний, п`ятнадцятий радіодиктант. І вперше транслюватиметься не лише по радіо, а й по телебаченню. У рамках спецпроекту буде пряма трансляція з Національного університету імені Тараса Шевченка. Там Диктант національної єдності писатимуть студенти, викладачі, митці, громадські діячі та політики. Свої особливості матиме телетрансляція. «Ми намагатимемося долучити сурдопереклад до нашої трансляції для того, щоб якомога більше людей мали можливість писати цей диктант», – каже заступник генерального директора НТКУ Дар’я Юровська.

Приєднаються до заходу і українці за кордоном. За словами ведучої спецпроекту Аліни Акуленко, радіодиктант вперше матиме статус міжнародного. «У попередні роки ми отримували досить велику кількість листів з-за кордону. Нам писали з Франції, Німеччини, Великобританії, але це були поодинокі приватні листи. Цього року вперше писатимуть диктант у Китаї, писатимуть диктант в Австралії, писатимуть диктант на кількох локаціях у Польщі, зокрема, “Радіо Люблін” робитиме свою власну величезну програму, а ми будемо робити включення з Любліна,» – зазначає Акуленко.

Отже, початок акції в понеділок, 9 листопада о 10.10. Власне, текст диктуватимуть об 11.00. Трансляцію здійснюватимуть Перший канал (УР-1), канал радіо “Культура” (УР-3) та телеканал “UA:Перший”.

 

0 Комментариев