Волинян просять не провокувати пожежі на відкритих територіях

news

Високі температурні показники та посушлива погода сприяють тому, що значно збільшується ризик виникнення загорянь на відкритих територіях. Зазвичай, причинами масштабних пожеж у природних екосистемах є наслідки людської легковажності. Вирушаючи на відпочинок, громадяни досить часто нехтують правилами пожежної безпеки, особливо під час оголошення пожежонебезпечного періоду. Такі дії є вкрай небезпечними, адже при 4 чи 5 класі пожежної небезпеки достатньо навіть одного непогашеного сірника для того, щоб спровокувати масштабну пожежу!

Повідомляють на сайті У ДСНС Украйни у Волинській області.

Так, лише впродовж вихідних в Україні виникло 346 пожеж на відкритих територіях.

Зокрема, цієї суботи вогнеборці Житомирщини тричі виїжджали для гасіння пожеж сухої рослинності в різних районах області. Також на території Миколаївської області напередодні було зареєстровано 7 вогневих випадків загорянь сухої трави та сміття на відкритих територіях загальною площею 12 га. Яскравий приклад того, яку загрозу можуть становити пожежі сухостою: 8 липня до Служби порятунку Миколаївщини надійшло повідомлення про виникнення пожежі на відкритій території с. Новопристань Вознесенського району. Рятувальників сповістив мешканець села, який повідомив, що вогонь майже дістався житлового сектору з однієї сторони та перекинувся на поле пшениці з іншої. Фахівці ДСНС, які прибули на місце події встановили, що вогнем вже охоплено близько 1 га пшениці. Силами вогнеборців пожежу було ліквідовано на загальній площі близько 4 га. На щастя, житлові будинки вдалося врятувати від вогню.

В час, коли на території країни розпочалась зернозбиральна кампанія, питання дотримання протипожежних заходів у місцях збирання, переробки й зберігання зернових набуває особливої важливості. У цей період за умов посушливої та вітряної погоди, навіть невеличке займання може спричинити виникнення масштабної пожежі на зернових полях й призвести до значних матеріальних збитків.

Зокрема, на Полтавщині 7 липня виникла пожежа на пшеничному полі Семенівського району області. Як наслідок – вогнем знищено 12 гектарів пшениці на корені. Однак, збитки від пожежі могли бути і більшими, адже загальна площа поля становила понад 100 га. Зусиллями вогнеборців від знищення вогнем було врятовано пшеницю на корені на площі 83 гектари.

Аби попередити випадки займань та масштабних пожеж на сільськогосподарських полях, рятувальники посилили профілактично-розяснювальну роботу з аграріями. Чи не щодня фахівці Служби порятунку перевіряють поля по всій території країни та спілкуються з працівниками підприємств щодо дотримання правил пожежної безпеки під час жнив. Рятувальники також перевіряють стан утримання техніки та агрегатів, які задіяні на збиранні й транспортуванні врожаю.

В умовах утримання високого рівня пожежної небезпеки навіть незначне займання може спричинити виникнення масштабної пожежі на полі та призвести до значних матеріальних збитків. Тож, інформаційно-розяснювальна робота щодо безпечних жнив триватиме і надалі.

Зважаючи на те, що пожежонебезпечний період увійшов у свою активну фазу і загроза виникнення загорянь буде тільки зростати, Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до громадян з проханням не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі.

Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

  • відвідувати хвойні ліси при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки 5-го класу;
  • розводити багаття у лісі та лісопосадках;
  • заїзджати автомобілем до лісу;
  • палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки;
  • залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
  • полювати у лісі з використанням вогнепальної зброї;
  • створювати смітники та спалювати відходи;
  • спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях;
  • зернозбиральна техніка має виходити в поле справною та повинна бути обладнаною первинними засобами пожежогасіння. Зокрема, вогнегасниками, лопатами та мітлами-хлопушками;

Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».

Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.

Автор статті: Iryna Hupalo

0 Комментариев