Волинський сержант отримав нагороду від Порошенка

news
Днями молодшого сержанта Зоряна Дмитрука, який родом із Здомишля на Ратнівщині, Петро Порошенко нагородив медаллю «Захиснику Вітчизни». Про це пише «Слово Волині».

Після закінчення школи Зорян підписав контракт на три роки і проходив службу у Володимирі-Волинському. Хоч строк дії угоди й сплив, уже 9 травня наш земляк у складі 51-ї механізованої бригади брав участь в АТО. Впродовж місяця воював під Мар’їнкою, а далі майже два місяці брав  участь у кожному штурмі Савур-Могили. Бувало, по чотири-п’ять разів на добу…
Зорян – старший механік-водій танка Т-64-БВ. Як тільки починався наступ, щоразу телефонував мамі, що все добре, а з братом Ростиславом прощався, повідомляючи, що йде на завдання, з якого не повертаються… Сьогодні каже, що його охороняв Бог, мамина молитва і кохання його обраниці Аліни.
На запитання, чи не боявся смерті, відповів:
– Смерті боялися всі. Але ми бачили безжального ворога, його звірства, і кожен переймався, щоб він не прийшов у наш край, до наших рідних. Тому готові були заради них іти на смерть. А вже потім зрозуміли, що й за Україну.
У боях за Савур-Могилу командування помітило мужність, безстрашність, патріотизм та відвагу Зоряна і запропонувало йому вступити до Національного технічного університету на гвардійський факультет військової підготовки. Це була його мрія, і вона збулася.
– Ще тоді  я дав собі слово, що як вивчусь, то ніколи не буду робити  необдуманих кроків, – каже Зорян, який ось уже півтора року навчається, – не даватиму, якщо доведеться, безглуздих наказів, бо знаю: за всім цим – люди і наша держава.
0 Комментариев