Волинський нардеп стурбований ситуацією у Придністровській Молдовській Республіці

news

Ігор Гузь звертає увагу керівництва спецслужб Української держави на ситуацію в невизнаній Придністровській Молдовській Республіці. На його думку, там робиться все для того, аби дестабілізувати ситуацію, і щоб до влади прийшли проросійськи сили. Саме цій темі присвятив сьогоднішній брифінг нардеп у стінах Верховної Ради України.

Про це інформує прес-служба народного депутата України Ігоря Гузя.
Ігор Гузь розповів, що 25 травня працював у Молдові в складі української делегації Комітету Верховної Ради у закордонних справах. У рамках робочої поїздки він зустрівся з представниками української діаспори, які і запросили його відвідати українців у Придністров’ї, щоб обговорити проблемні питання. Це – і забезпечення підручниками, виготовлення паспортів, місця для студентів тощо. Там проживає 33% українців від усього населення.
Однак, на пункті пропуску на кордоні з Україною «Тирасполь- Гребеники» поблизу міста Бендери представники придністровського КДБ повідомили народному депутату, що йому заборонено у в’їзді до Придністров’я, оскільки є у «списках осіб, в’їзд яких небажаний».
«Після моїх вимог надати документи з цього приводу мене доправили в окреме приміщення, куди по черзі почали приїжджати керівники місцевого КДБ. Півтори години мене там тримали. Розмова велася про «Правий Сектор», Надію Савченко, Майдан, війну на Донбасі, жертви 2 травня 2014 року в Одесі. Таке враження, що зазомбовані КДБісти говорили виключно «темниками» з російських ЗМІ. Всю розмову записували на відеокамеру і тільки після довгих переговорів дозволили залишити територію митного пункту», – коментує Ігор Гузь.
«На південних кордонах нашої країни знаходиться явно «ворожа» до України напівдержавна територія, яка утримається і фінансується, підтримується зброєю Російської Федерації. Є загроза, що на території Молдови та невизнаного Придністров’я матимемо «фронт проти України». Спочатку геополітичний та дипломатичний, а потім можуть бути і провокації на кордоні? Коли українського парламентаря допитують та нав’язують інші ідеологічні цінності. Це – такий собі «маленький дзвоник», що можемо мати проблеми», – наголошує Ігор Гузь, апелюючи до представників МЗС, СБУ та Служби зовнішньої розвідки.

0 Комментариев