Волинські шахтарі погрожують перекрити міжнародну трасу, якщо їм не виплатять зарплати

news

Під час робочої поїздки народного депутата Ігоря Гузя в округ, відбулася зустріч із гірниками шахт «Бужанська» і № 10 «Нововолинська». Розмова із трудовим колективом «Бужанки» була вкрай напруженою. Йшлося про заборгованість із зарплати працівникам у розмірі 16 мільйонів гривень. Люди три місяці без виплати зароблених коштів, у них відчай і зневіра. Спільно із нардепом вони записали відеозвернення до міненергетики про те, щоб держава негайно розрахувалася із гірниками.

Про це повідомляє прес-служба Ігоря Гузя.

Парламентар підтримав умови шахтарів, що якщо до вечора п’ятниці, 1 грудня, їм не погасять борг із зарплати за вересень і жовтень, вони перекриватимуть міжнародні траси. Після погодження спільного плану дій щодо цього, частина шахтарів, які страйкували і не піднімалися з копальні на поверхню, припинили акцію протесту.

«Ситуація просто кричуща. У мене увірвався терпець. 29 листопада зареєстрував постанову про звільнення Насалика (Ігоря Насалика – міністра енергетики та вугільної промисловості – ред.). Якщо буде питання про закриття шахт, то піду до Києва разом із вами воювати проти цього злочину», – заявив нардеп.

Також проблеми гірників він разом із командою вивчав на шахті № 10. Це єдина в Україні копальня, яка будується. Директор «десятки» Сергій Кожушкін розповів, що попри «хронічне» недофінансування, вони не сидять, склавши руки. Будівельні роботи упродовж року здійснювалися. Але на завершення будівництва шахти потрібно мільярд гривень. З його слів, в уряді «натякають», що фінансування «десятки» на наступний рік, якщо й буде, то в розмірі 10-20 мільйонів. А це, зі слів керівника установи, мізер і коштів вистачить хіба на виплату зарплати. Сьогодні, на його думку, актуально говорити вже про підвищення зарплати гірникам, інакше вони втратять кваліфіковані кадри. Тим паче, що Нововолинськ розташований неподалік українсько-польського кордону й люди просто виїжджають на заробітки у сусідню країну.

«У 2016 році я попереджав уряд, що не голосуватиму за бюджет-2017, навіть вийду з коаліції, якщо не передбачать 150 мільйонів на добудову «десятки». Цьогоріч ситуація повторюється. Якщо у проекті держбюджету на наступний рік не закладуть хоча б 200 мільйонів на добудову шахти – не голосуватиму за цей документ. Я проти закриття шахт і це моя принципова позиція! Крім того, наполягаю на відновленні для Нововолинська зони Території пріоритетного розвитку. Шахтарське місто цього потребує», – сказав Ігор Гузь.

0 Комментариев