Волинські рятувальники просять бути обачними під час відпочинку біля водойм

news

Тепла, по справжньому літня погода сприяє тому, що громадяни все частіше вирушають на відпочинок до ставків та річок. Проте, разом з температурними показниками росте також і кількість надзвичайних подій на водоймах. Варто лише на мить втратити пильність і дозвілля може обернутися трагічним випадком.

Про це повідомляє Управління ДСНС України у Волинській області.

Особливої актуальності ця проблема набуває у період літніх канікул, коли замість школи діти вирушають на відпочинок до місцевих водойм без супроводу дорослих. Лише з початку червня на річках та озерах України загинуло 14 дітей.

Загалом, з початку року на водоймах країни вже загинуло 293 людини, з яких 28 дітей. При цьому врятована 241 людина, у тому числі 48 дітей.

Особливо прикро, коли внаслідок надзвичайних подій травмуються, або гинуть діти.

Так, 13 червня на Київщині, небезпечні забави біля ставка поблизу села Глушки призвели до загибелі двох дівчат 2005 та 2007 року народження. Якоїсь миті тарзанка, з якої діти стрибали через водойму обірвалася, і обидві дівчинки опинилися під водою. На жаль, рятувальники вилучили з водойми їх тіла вже без ознак життя.

Тож, аби зменшити сумну статистику загибелі на водних об’єктах країни, фахівці Служби порятунку щодня проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу з громадянами щодо дотримання правил безпечної поведінки під час відпочинку. Проте, найбільш дієвим превентивним методом є власна обачність та відповідальність кожного громадянина!

Зважаючи на збільшення кількості надзвичайних подій біля водойм, Державна служба України застерігає:

  • не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;
  • не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;
  • не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння;
  • пам’ятайте — відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;
  • ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;
  • не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас.
  • температура води повинна бути не нижче +17 °С, в більш холодній перебувати небезпечно. Плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 – 5 хвилин;

Шановні громадяни, дбайте про свою безпеку і у випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером 101.

Автор статті: Анастасія Руснак

0 Комментариев