Волинські бурштинокопачі руйнують древні поховання

news

Полювання на сонячний камінь стало реальною загрозою не лише для екології.

Про це повідомляє ВОДТРК.

Директор ДП «Волинські старожитності» Олексій Златогорський стверджує, що така діяльність призводить до руйнації історичних поховань.

«Нажаль, на сьогоднішній день Костюхнівка-Вовчечьк більше відомі як “клондайк” бурштину. Поховання того часу вимиваються і викопуються копачами без дослідників. Експедиція ДП “Волинські старожитності” виявила 2 таких поховання в районі сіл Костюхнівка і Лісове, а також завдяки місцевому священнику о.Роману з с.Комарове – поховання росіянина з військового шпиталя. Всі вони датуються 1915 роком», – повідомив він у своєму Facebook.

Історична довідка ДП «Волинські старожитності»: На початку вересня 1915 р. на Волинь прибули польські легіони у складі австрійсько-угорської армії. Від 17 вересня до 10 жовтня тривали бої поляків з російськими військами в районі сіл Троянівка-Колки-Велика Медвежка. 18 жовтня XL корпус 8 армії генерала О.Брусилова перейшов у наступ по лінії р.Стир і 19 жовтня зайняв села Кукли і Яблунька. Проте 21 жовтня польські легіонери відбили Кукли, а 29 жовтня зайняли Кам’януху.

У ці дні група легіонерів полковника Казімєжа Сосновскі була переведена на фронт між Великою Медвежкою і Костюхнівкою. На початку листопада запеклі бої тривали саме там.  Зимою у навколишніх лісах легіонери почали будувати землянки з доступних матеріалів – дощок знищених домів. У Вовчецьку з цією метою навіть розібрали церкву.

Надалі на Волинському Поліссі тривали лише позиційні бої. Активні дії розпочалися 4 червня 1916 р. наступом російської армії, відомим як Брусиловський прорив. 4 липня тривали бої під Костюхнівкою. В історію Польщі затятість польських легіонерів увійшла як своєрідна гордість. Кожного року на День Незалежності тут запалюється вогонь, який передається у Варшаву. Звідси і розпочала незалежність ІІ Речі Посполитої.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев