Волинська поетеса знову стала лауреатом

news

Лауреатом премії імені Івана Низового стала наша землячка Світлана Костюк, яка вчителювала й директорувала донедавна у школі села Будятичі, а нині викладає в Нововолинському обласному ліцеї . Пише “Нововолинськ діловий”.

Іван Низовий — письменник із Луганщини, автор понад сотні книжок, що згорів від раку легені. У доробку Світлани Костюк — уже з десяток поетичних збірок, найсильніша з яких — “Траекторія самоспалення”. Поетеса мужньо долає свою хворобу і пише дедалі краще, сповідальніше, щемкіше.

— Згораючи сам, світив нам, — вдячно каже про Низового Світлана Костюк. — Його небайдужий голос упродовж 45 років невпинно лунав на Луганщині.

Це премія не кон’юнктурна, не кулуарна, не спущена “зверху” — її заснували донька поета Леся Низова спільно з доцентом Острозької академії Анатолієм Криловцем за сприяння Рівненської обласної організації Спілки письменників України.

Стати одним із лауреатів — дуже відповідально. Адже Іван Низовий, не до кінця почутий “голос Донбасу”, спалював себе зсередини неможливістю щось змінити кардинально. Аби ж то дослухалися вчасно до його полум’яного слова — можливо, не було б зараз деяких фатальних подій…
Він часто задихався у атмосфері нерозуміння, несприйняття, згортання демократії на сході нашої країни. Був удостоєний премії Олекси Гірника — патріота, який вчинив акт самоспалення. Там було фізичне самоспалення, миттєве… Тут — внутрішнє, повільне і болюче. Хтось мусить палити себе, аби освітлювати шлях іншим…

Церемонія нагородження відбулася 15 січня в Рівненській обласній бібліотеці для молоді. Грошові винагороди ми з рівненською письменницею Анною Лимич, відзначеною за упорядкування книги “Революція гідності. Війна”, долучили до видання п’ятитомника вибраних поезій Івана Низового.
Про цей 5-томник мріє його донька Леся. Вона вивезла творчу спадщину батька на Львівщину, де винаймає нині житло.
Одну премію присуджено посмертно молодій письменниці Марині Брацило (загинула трагічно у 2013) за книгу “Шовкова держава”. Ще одну організатори передадуть в окупований регіон Луганщини Надії Кошель за книгу “Три пелюстки веснодня”, — розповіла Світлана Костюк.
Учнів та колег Світлани Степанівни звістка про її лауреатство особливо потішить.
Вітаємо Світлану Костюк і ми!


Світлана Костюк — ліворуч

0 Комментариев