Волинська громада здійснить енергоаудит будівель

news

Європейці сприяють енергетичній ефективності в українських громадах.

Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування.

Вісімнадцять українських об’єднаних територіальних громад (ОТГ) отримають гранти загальною сумою 2,2 млн гривень на впровадження заходів з підвищення енергетичної ефективності.

Серед цих об’єднаних територіальних громад опинилася і волинська – Смолигівська ОТГ. Йдеться про розробку плану дій зі сталого енергетичного розвитку, проведення енергоаудитів та виготовлення енергопаспортів будівель.

Заходи будуть впровадженні в ОТГ до кінця 2017 року.

Заступник керівника проекту «Реформа в сфері енергоефективності України» Іма Хренова-Шимкіна сказала: «Наша команда отримала і обробила 90 заявок від ОТГ на гранти з підвищення енергетичної ефективності. Це вказує на велику зацікавленість громад України збільшувати свою спроможність керувати енергоресурсами. Спираючись на європейський досвід, ми можемо стверджувати, що цілком можливо зменшити витрати на енергоресурси вдвічі в найближчий перспективі. І ми раді, що наш проект допоможе ОТГ у цьому».

Заступник Смолигівського сільського голови з інвестиційної політики та гуманітарних питань Інна Слободюк розповіла, що вона пройшла навчання із енергоефективності, де і дізналася про можливість залучення грантів у цій сфері.

Представник місцевого самоврядування пояснила, що завдяки гранту у школів у селі Смолигів та у двох будинках культури (у селах Сарнівка та Хорохорин) відбудеться енергоаудит та будуть створені енергопаспорти будівель. В об’єктах незавершені капітальні ремонти, а заходи із енергоефективності допоможуть з’ясувати слабкі місця будівель та їх усунути.

За її словами, до покращення енергоефективності в громаді будуть залучені експерти. Якщо ж говорити про гроші, то йдеться про 96 тисяч гривень грантових коштів і 20 тисяч – співфінансування громади.

«Цей проект невеликий, але дуже важливий. Потрібно йти в ногу із часом», – зауважила Інна Слободюк.

Отримання грантів стало можливе завдяки Програмі «U-LEAD з Європою» та проекту «Реформа в сфері енергоефективності України», що виконується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням уряду Німеччини.

Автор статті: Iryna Hupalo

0 Комментариев