Волинь налагоджує співпрацю з Литовською Республікою

news

Реалізація реформ, економічний потенціал області, інтеграція ветеранів антитерористичної операції та трудова міграція – ось далеко не увесь перелік питань, які обговорили голова обласної державної адміністрації Володимир Гунчик із Надзвичайним та Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Марюсом Януконісом під час зустрічі 13 листопада 2017 року. Її ж головна мета – налагодження двосторонньої співпраці між країнами.

Про це повідомляють на сайті Волинської ОДА.

Передусім, керівник найвищої виконавчої гілки влади в регіоні подякував Пану Януконісу за ту послідовну підтримку, яку Україна відчуває з боку Литви. Мова йде про потужну допомогу в реалізації реформ на теренах нашої держави, засудження окупації Автономної Республіки Крим та окремих територій Луганської та Донецької областей Росією, запровадження Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України, «Новий Європейський план для України на 2017-2020 роки», реалізацію якого запропонував саме парламент Литви,  тощо.

По тому Володимир Петрович коротко розповів про позитивні зрушення, що можна спостерігати в Україні загалом та на Волині, зокрема. Насамперед, це стосується зовнішньополітичних прагнень мешканців держави не лише західних областей, але й центральних та східних. Причиною змін, на його переконання, стала війна з російським агресором.

“Якщо п’ять років тому в цілому 15-20 відсотків українців висловлювали прихильне ставлення до НАТО та вступу держави до зазначеної організації, то сьогодні ця цифра становить більше 50 відсотків. Більш того, у 2014 році входження до Європейського Союзу підтримували 45 відсотків громадян. Нині ж – більше 80 відсотків”, – наголосив голова облдержадміністрації.

Далі сторони зупинилися на обговоренні економічного потенціалу Волині та аспектів упровадження реформ у контексті регіону. Адже вони тривають, попри те, що в країні йде війна і багато політичних партій намагаються спекулювати на їхній реалізації.

Володимир Гунчик розповів, що на разі в області створені 39 об’єднаних територіальних громад. Це – один із найкращих результатів в Україні. Однак, волиняни не зупиняються на досягнутому і до кінця року кількість ОТГ збільшиться.

“Громади всі самодостатні. Хоча перші кроки, котрі вони роблять, – досить обережні. Адже є величезна різниця між тим, коли ти очолюєш невелику сільську раду або громаду з населенням у 15 тисяч”, – підкреслив голова облдержадміністрації.

Щодо пенсійної реформи, то на думку Володимира Петровича, люди зможуть реально оцінити її упровадження лише у наступному році, коли здійснять індексацію пенсій. Слід наголосити, що закон, котрий дозволяє це робити, на рівні держави прийняли вперше. Разом із тим, реформа освіти сприятиме створенню опорних шкіл, а відтак забезпечить можливість для школярів Волині отримувати якісні знання.

“Ми знаємо, що всі реформи, а особливо медична чи пенсійна, є складними для впровадження у цілому світі. Крім того, у багатьох країнах – вони не проведені до кінця”, – зауважив, резюмуючи, Надзвичайний та Повноважний Посол Литовської Республіки. А відтак, побажав Україні успішно та швидко завершити їхню реалізацію.

Голова облдержадміністрації, своєю чергою, подякував гостю за візит на Волинь. На завершення ж бесіди сторони обмінялися символічними подарунками.

Варто зауважити, що окрім зустрічі з керівником найвищої виконавчої гілки влади в області Пан Януконіс, у рамках свого візиту до регіону 13 листопада 2017 року, також узяв участь у роботі Молодіжного євроатлантичного безпекового форуму у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки, а також побував на презентації історико-туристичного буклету «Шлях Гедиміновичів», що відбулась у Замку Любарта.

0 Комментариев