Волинь додатково отримала 126 мільйонів для розвитку

news

За підсумками виконання місцевих бюджетів у першому кварталі 2016 року Волинь отримала майже 126 мільйонів додаткових коштів на соціально-економічний розвиток.

Про це йдеться на сайті Волинської ОДА.

Підсумки бюджетних процесів першого кварталу 2016 року обговорили учасники сьогоднішньої оперативної наради, 11 квітня 2016 року. Доповідав заступник директора департаменту фінансів облдержадміністрації Володимир Селедець.

– За перший квартал цього року за власною дохідною базою виконані бюджети всіх районів, міст та об’єднаних територіальних громад, – розповів заступник директора департаменту фінансів. – Обласний бюджет виконаний на 130,4%. Понад план до місцевих бюджетів залучено 126,5 мільйонів гривень. Надходження загального фонду місцевих бюджетів до відповідного періоду минулого року зросли майже на третину  – 32,3 %, або на 145,1 мільйонів гривень. Від оподаткування доходів великих платників податку на прибуток, до обласного бюджету протягом першого кварталу надійшло 6 мільйонів. У цілому призначення по податку на прибуток виконані на 131,5 %.

На жаль, позитивна тенденція збільшення дохідної частини місцевих бюджетів спостерігається не у всіх бюджетах базового рівня.

– За власними доходами не забезпечено запланованих надходжень до двадцяти шести таких бюджетів, із яких 8 бюджетів у Ратнівському районі, 6 – у Іваничівському, по 3 – у Локачинському і Маневицькому, по 2 – у Ковельському і Луцькому та по 1 – у Володимир-Волинському і Ківерцівському районах, – наголосив Володимир Селедець.

На думку голови облдержадміністрації, такі результати роботи найперше свідчать про погану співпрацю керівників місцевого рівня із представниками фіскальної служби.

–  Неналагоджена співпраця із фіскальною службою та, можливо, недосконале знання бюджетного законодавства новообраними сільськими та селищними головами, дають відповідні результати, – наголосив Володимир Гунчик. – Аби не допустити збереження тенденції невиконання дохідної частини місцевих бюджетів базового рівня, звертаюся до голів райдержадміністрацій з вимогою: в районах, де є випадки невиконання дохідної частини бюджетів, створити робочі групи з залученням представників департаменту фінансів облдержадміністрації та фіскальної служби, аби проаналізувати ситуацію, яка склалася, зробити відповідні висновки та надати методичну допомогу. Окрім цього, за підсумками проведених перевірок, голови цих сільських та селищних рад зобов’язанні прозвітувати про проведену роботу на сесіях районних рад, не пізніше 1 травня цього року. Ми повинні докласти максимум зусиль, аби сільські та селищні ради не мали дефіциту дохідної частини власних бюджетів – це принципова позиція голови облдержадміністрації.

За словами Володимира Селедця, однією з причин таких результатів є недоотримання запланованих обсягів надходжень рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів внаслідок перенесення лісокористувачами термінів санітарних рубок лісів. Окрім цього, варто звернути увагу на своєчасне переоформлення, у першу чергу, райдержадміністраціями договорів оренди землі або несплату у визначені терміни орендної плати за землю.

Новопризначений начальник головного управління ДФС в області Світлана Савчук розповіла про підсумки сплати податків за перший квартал 2016 року.

– До Державного бюджету із місцевих надійшло майже 918 мільйонів гривень, які оподатковуються органами ДФС. Це майже на 27 % більше ніж у 2015 році, – зазначила Світлана Савчук. – Протягом першого кварталу цього року Волинською митницею до Державного бюджету перераховано 1 мільярд 100 мільйонів гривень, із них майже 100 мільйонів, залишилися в обласному бюджеті та будуть спрямовані на ремонт дороги Луцьк – Львів.

Підсумовуючи розгляд питання голова облдержадміністрації зазначив, що робота щодо наповнення бюджетів усіх рівнів триває та потребує максимальної координації дій всіх гілок влади в області.

– Загалом підсумки першого кварталу 2016 року зобов’язують нас до подальшої наполегливої роботи, а саме головам районних державних адміністрацій спільно із спеціалістами департаменту фінансів та фіскальної служби привести в порядок бюджети базового рівня, де спостерігається невиконання дохідної частини. Представникам фіскальної служби проаналізувати процес сплати податку за користування земельними та водними фондами, зокрема перевірити відповідність умов наявних договорів до змін у законодавстві. Усі ці процеси повинні бути підкріпленні відповідними розпорядженнями голови облдержадміністрації та голів райдержадміністрацій.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев