Водій: цікаве про професію

news

На ринку праці професія водія знаходиться у списку найбільш популярних. Цей факт пояснити легко. Такі вакансії є практично на кожному підприємстві у різних сферах: вантажні та пасажирські перевезення, будівництво, медицина, торгівля та ін. У рядах водіїв рідко з’являються випадкові люди, туди часто ідуть за покликанням. Професія пред’являє особливі вимоги до психологічних і психофізіологічних особливостей людини, а також до стану її здоров’я.

Характер роботи

Претендент на вакантну посаду повинен розуміти, що до його обов’язків буде входити не тільки доставка вантажів/пасажирів, але й робота в гаражі. Перед виїздом необхідно перевірити справність транспортного засобу, наявність мастила й бензину. Після закінчення робочого дня слід виконати мінімальне техобслуговування: огляд, мийку тощо. Робота водієм передбачає також заповнення звітної документації, планування й організацію процесів з техобслуговування автомобіля. Часто такий працівник виконує обов’язки експедитора, вантажника.

Загальноприйняті уявлення про водія іноді різняться з реальним станом речей на конкретних посадах. Так, наприклад, деякі фахівці також беруть участь у плануванні роботи відділу логістики, організовують працю персоналу при виконанні перевезень, використовують сучасні IT-продукти для керування перевізними процесами тощо.

Умови праці

Особливістю цієї професії є той факт, що при зовнішній динаміці та свободі пересування водій постійно знаходиться в сидячому положенні, що негативно впливає на опорно-руховий апарат. Такий працівник часто стикається з екстремальними, аварійними ситуаціями на дорозі. Нерідко бувають і складні погодні умови – снігопад чи туман, які потребують особливої уваги.

Однією з негативних сторін роботи водієм є можлива потреба в ремонті машини в дорозі. У будь-яку погоду доводиться залазити під неї, щоб знайти несправність, поміняти колесо чи розібратися в моторі. Перебуваючи у відрядженні, водій може опинитися далеко від населеного пункту посеред ночі, тому іноді треба провести її в салоні авто. Проте основні проблеми, які найбільш хвилюють представників професії, – це поганий стан доріг та зношування техніки.

Незважаючи на всі труднощі, водії в більшості випадків задоволені своєю професійною діяльністю.

Вимоги до кандидатів

Люди, що працюють у цій сфері, повинні мати спеціальну категорію. Важливим фактором при пошуку роботи є досвід претендента. Також він має володіти такими якостями:

  • уважність;
  • уміння концентруватися на дорозі, оцінювати ситуацію й миттєво приймати рішення у стресовій ситуації;
  • стійка психіка, спокійний характер та витримка;
  • відповідальність, організованість і акуратність.

Пильність, аналітичні та прогностичні здібності допоможуть працівникам у багатьох непередбачених ситуаціях. У зв’язку з постійним удосконаленням техніки, зокрема оснащенням транспорту електронними приладами, потрібні водії, які володіють знаннями й навичками керування модернізованими автомобілями.

0 Комментариев