Випускники з особливими потребами зможуть скласти ЗНО

news

У Міністерстві освіти і науки України відбувся круглий стіл на тему «Підготовка та проведення ЗНО для осіб з особливими потребами». Під час заходу Альянсом USETI було презентовано Дорожню карту з розвитку системи спеціальних умов для осіб з особливими потребами. Про це повідомляє Освіта.ua.

За словами консультанта USETI Христини Пенджола-Науменко, розроблені рекомендації, які зазначені в Дорожній карті, поки є експериментальним процесом, і вони мають впроваджуватись поступово.

Вона повідомила, що на сьогодні в Україні є кілька сотень учнів з обмеженими можливостями, які інтегровані в систему звичайних загальноосвітніх шкіл. Ці учні можуть складати стандартизовані тести разом зі своїми однолітками.

«З просуванням освітніх реформ в Україні використання стандартизованих тестів на всіх рівнях освітнього процесу стає дедалі більш поширеним. Представлена методологія має всі шанси стати звичайною практикою при оцінюванні якості освіти, академічних досягнень і навіть професійних навичок», – наголосила представник USETI.

На думку експерта, одним з головних чинників, які обумовлюють обмежене включення осіб з особливими потребами в звичайні освітні заклади в Україні, є нестача підготовленого персоналу.

«Оскільки Україна працює над запровадженням європейських стандартів, система освіти має ставати більш інклюзивною. Отже, все більше осіб з особливими потребами будуть включені до загальних закладів освіти. Очікується, що всі сфери освіти будуть інклюзивними», – зазначила консультант USETI Христина Пенджола-Науменко.

0 Комментариев