Відпочинок 2020: куди податися та скільки це обійдеться?

news
Коронавірус змінив наше життя докорінно, у тому числі позбавив можливості подорожувати за кордон та проводити відпустку на улюблених курортах у Туреччині, Єгипті, Греції, Італії та Іспанії… Залишається вибирати варіанти відпочинку в Україні.

Які є варіанти?

За напрямками – все традиційно. Головне тут – уподобання. Море і пляж – Південь. Гори й туризм – Захід, пишуть Подробности. До речі, цей напрямок завжди користувався попитом. Але навіть збільшення попиту всередині країни все одно не врятує від великих втрат готельний бізнес на Західній Україні. Адже кордони закриті й більшість іноземців до українських курортів просто не доїде. На це звертають увагу і на морському узбережжі. Наприклад, найбільший курорт на чорному морі Одеса, що звикла до іноземців, очевидно, буде задовольнятися суто співвітчизниками.

Готуються до приїзду відпочивальників у Кирилівці, найбільшому туристичному центрі на Азовському морі, а також у Бердянську. Популярні серед українців селище Коблево в Миколаївській області та Залізний Порт у Херсонській області – це ще понад 600 пансіонатів та баз відпочинку.

Можливі також варіанти в регіонах – місцеві бази відпочинку, санаторії, сільський туризм, “зелені” садиби, екскурсійні тури до найцікавіших пам’яток. Це вже залежить, як перебудується і що пропонуватиме український туристичний бізнес.

Коли розпочнеться туристичний сезон?

У турагентствах і на самих місцях відпочинку розраховують повністю відновити сезон вже до липня. А поки що про наявність місць в готелях і на курортах дізнаються самі туристи.

“Люди вже дзвонять і записуються на відпочинок у липні”, – розповіла “Подробностям” власниця бази відпочинку “Вілла Вікторія” в селі Генгірка Генічеського району Наталія Григорчук.

Як доїхати?

Тут усе залежить від епідеміологічної ситуації в країні та рішення уряду щодо пом’якшення карантину. Із 1 червня починає працювати міжобласне автобусне сполучення, але лише у тих областях, де це дозволяє епідемічна ситуація. Із 1 червня відновлює 42 рейси Укрзалізниця, із 4 червня пустять потяги і в західному напрямку, щоправда, без посадки пасажирів у Львові, Рівному.

Скільки коштує?

У скільки обійдеться відпустка в Україні? Усе залежить від напрямку, куди ви плануєте поїхати відпочити. Захід, як завжди, пропонує безліч пропозицій для будь-якого гаманця і переваг у відпочинку. Тут і туристичні мекки Львова та “лаунж” гірських готелів у Буковелі. Але чи зможуть вони надати повний спектр послуг – теж поки неясно.

Більш точно на питання цін можна відповісти по південній частині нашої країни. В Одесі пікового сезону очікують на середину липня. Зараз, якщо українці і дзвонять орендодавцям житла або в готелі, то частіше – “просто запитати”, ніж бронювати. Тому вільних місць поки вистачає. Крім того, свою роль у формуванні ціни зіграє фактор іноземного туриста, якого не буде. Тому, ріелтори прогнозують падіння цін на оренду житла в Одесі на 30-40 відсотків. Якщо ж ви любите не орендувати житло, а жити в готелі, то пристойний номер з видом на Чорне море вам обійдеться у 20 тисяч гривень на двох на тиждень.

Набагато дешевше Одеси – невеликі курорти в Одеській області, а також на березі Азовського моря. У Генічеську номер на двох обійдеться в 750 гривень за добу.

“Сезон цього року плануємо відкрити з середини червня. У червні ціна за номер буде 550 гривень, в липні та серпні – 750 гривень. Такі ж ціни були і в минулому році. Не міняємо їх, щоб відпочило більше людей”, – розповідає “Подробностям” власниця бази відпочинку “Вілла Вікторія” в селі Генгірка Генічеського району Наталія Григорчук.

Майже такі ж ціни і в Кирилівці. Тиждень відпочинку на двох з харчуванням, масажем і чудовим краєвидом з вікна обійдеться в 20 тисяч гривень.

До речі, у Кирилівці селити в готелі та на бази відпочинку збираються за умови пред’явлення довідки про стан здоров’я. Як це буде втілено на практиці, покаже час.
Більшість баз обіцяють залишити ціни на рівні минулого року, і якщо ситуація з відпочивальниками буде зовсім вже погана, ціни готові навіть знизити.
На одній з баз відпочинку в центрі Кирилівки за проживання в чотиримісному люксі просять 1500 грн. У високий сезон за зручності доведеться віддати від 2200 до 2500 грн. На Косі Пересип в “люксах” можна відпочити від 800 до 1350 грн. У гостьовому будинку на Косі Пересип активно бронюють відпочинок на липень. А в червні бажаючих відпочити трохи. Номер зі зручностями в приватному секторі на курорті в Кирилівці і того менше. За номер з кондиціонером, телевізором, холодильником, санвузлом і меблями просять 400 грн. на добу, пише РІА Мелітополь.

За матеріалами: Подробностиria-m.tv.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев