Вибори на Волині: недостача скриньок та нові види агітації

news

Станом на 14:00 25 жовтня 2015 р. Громадянська мережа ОПОРА фіксує на Волині недостатню кількість скриньок для голосування на одній із дільниць, агітацію з боку члена виборчої комісії та поширення агітаційних листівок з елементами «чорного піару».

Про це повідомляють у прес-службі Громадянської мережі ОПОРА.

12:52. У с. Корчів Луцького району спостерігач Громадянської мережі ОПОРА зафіксував у члена дільничної виборчої комісії блокнот з логотипом політичної партії «Українське об’єднання патріотів «УКРОП». Після зауважень член комісії блокнот заховав.

Відповідно до ч. 2, Ст. 54 Закону України «Про місцеві вибори» передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування. Ведення передвиборної агітації до початку і після закінчення встановлених у цій статті строків забороняється. Крім того, у ч. 1, Ст. 60 закону ідеться про те, що участь у передвиборній агітації забороняється членам виборчих комісій протягом строку повноважень відповідних виборчих комісій.

13:10. У м. Ковель, поблизу виборчих дільниць спостерігач Громадянської мережі ОПОРА зафіксував поширення агітаційних листівок, які містять елементи «чорного піару» проти кандидата-самовисуванця на посаду Ковельського міського голови Миколи Печенюка.

Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що забороняється розповсюдження завідомо недостовірних відомостей про кандидата, політичну партію або її місцеву організацію – суб’єкта виборчого процесу, а також розповсюдження завідомо недостовірної інформації про підтримку певного кандидата або місцевої організації партії іншими кандидатами, політичними партіями або їх місцевими організаціями (частина 5 статті 60 Закону).

13:50. У с. Підбороччя Камінь-Каширського району спостерігач Громадянської мережі ОПОРА зафіксував на виборчій дільниці № 070264 наявність лише однієї переносної скриньки.

Відповідно до ч. 3, Ст. 76 Закону України «Про місцеві вибори» кожна виборча дільниця забезпечується необхідною кількістю виборчих скриньок – стаціонарних (великих) та переносних (малих). Мала виборча дільниця повинна мати не менше двох стаціонарних виборчих скриньок, середня – не менше чотирьох стаціонарних виборчих скриньок, велика – не менше шести стаціонарних виборчих скриньок. Кожна виборча дільниця повинна мати не менше двох переносних виборчих скриньок.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев