Вербна неділя 2021: коли віряни святкуватимуть Вхід Господній в Єрусалим?

news

Вербна неділя – це велике християнське свято відзначається за тиждень до Світлого Христового Воскресіння.

Коли Вербна неділя 2021 – дата

Дата святкування Вербної неділі залежить від Великодня. Так, щороку вона відзначається за тиждень до цього великого свята або в шосту неділю Великого посту.

Світле Христове Воскресіння у християн східного обряду припадає на 2 травня, тому свято Входу Господнього в Єрусалим цього року буде 25 квітня.

Великдень має бути єдиним у православних та католиків – вважає священик ПЦУ

Вхід Господній в Єрусалим: історія свята

В останні дні свого земного життя Ісус Христос вирушив до Єрусалиму. На той момент широкого поширення набула чутка про здійснені ним дива – зцілення невиліковно хворих, вигнання злих духів та воскресіння мертвих. Христос в’їхав у місто верхи на молодій ослиці, а все місто вийшло йому назустріч.

Зустрічаючи його, як сказано в Євангелії, люди знімали з себе верхній одяг і кидали його на дорогу, якою їхав Ісус. Вони встеляли його шлях пальмовими гілками й вітали вигуками “Осанна!” – так зазвичай зверталися лише до царя.

Церковний календар: квітень 2021

Чому свято називають Вербною неділею

Оскільки вітаючи Спасителя, люди встеляли йому шлях пальмовим гіллям, то свято Входу Господнього в Єрусалим також називається Тижнем ваій (де “вайя” грецькою – пальмова гілка).

Традиції святкування Вербної неділі

У Вербну неділю віруючі відвідують церкву й беруть із собою гілочки верби, яка вважається символом весни і нового життя. Освячене священником гілля верби приносять додому і ставлять біля ікони. Згідно із традицією, букетик верби повинен простояти біля ікон весь рік, охороняючи будинок від пожеж і нещасть, а господарів – від хвороб.

Ще однією популярною традицією є “биття” вербою. Так, за традицією освяченими гілочками треба торкнутися людини, при цьому промовляючи: “Не я б’ю, верба б’є, від нині за тиждень буде Великдень!”. Таким чином українці вітають один одного зі святом і нагадують, що наближається Світле Христове Воскресіння.

Вербна неділя, як відомо, припадає на суворий Великий піст. Однак з нагоди свята дозволяється певне послаблення – можна їсти рибу та випити трохи вина.

Привітання та листівки з Вербною неділею

 

0 Комментариев
Система Orphus

Залишити коментар

*

Scroll Up