Вареники

news

Національна українська страва, яку оспівував у своїх творах сам Микола Васильович Гоголь. Багато слов’янські народи присвоюють рецепт вареників собі. Втім, порівнювати українські вареники з російськими пельменями все одно, що прирівнювати їх до італійським равіолі.

Інгредієнти для тіста: 5 ст. борошна, 1 ст. л. соди, 1 ч. л. солі, 1 ст. л. цукру, 1 яйце, 0,5 л кефіру, сироватки, кислого молока або кислого молока

Начинка: сир, м’ясний фарш, картопля з цибулею, тушкована капуста, полуниця, черешня, смородина, чорниця і т.д.

Змішати яйце з цукром. У борошно додати сіль і соду, добре перемішати. Далі зробити в муці воронку і поступово виливати туди яйця та кефір. Замісити тісто і на 15-20 хвилин відправити його настоюватися під рушник. Розрізати тісто на кілька однакових частин (зазвичай на чотири) і скачати з одного такого шматка ковбаску товщиною близько 3 см, яку потім необхідно нарізати на кружечки. Ці кружечки розкачати і в них накладати завчасно приготовану начинку.

Варити їх просто: у киплячу підсолену воду кинути 4-6 вареників (залежно від їх розміру) і відразу перешкодити шумівкою, щоб не злиплися. Накрити кришкою і почекати поки закипить вода 3 рази. Приблизно варяться вони 7-8 хвилин. При цьому кожен раз при закипанні води потрібно заважати вареники. Щоб зварити вареники на пару, необхідно взяти трилітрову каструлю, набрати в неї води, але так, щоб марля, яку потрібно зав’язати поверх каструлі, не провалювалася під вантажем вареників у воду.

Коли вода закипить, зменшити вогонь і викласти на марлю вареники, накрити кришкою на п’ять хвилин. Через п’ять хвилин перевернути їх на іншу сторону, а ще за п’ять хвилин можна знімати. Вареники, приготовані на пару, виходять більш повітряними.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев