В’ялені помідори – смакуйте та насолоджуйтеся

news

В Італії, чиї томати Сан-Марцано вважають чи не найкращими у світі, помідори в’ялять влітку, під палючим середземноморським сонцем. Втім, через брак середземноморського сонця на допомогу може прийти найзвичайніша духовка – ну а в’ялені помідори, які будуть без проблем зберігатися як мінімум рік, можна використовувати десятками способів: додавати в хліб, салати, пасту, соуси, та й просто як дуже смачну закуску.

Інгредієнти для приготування 100 г в’ялених помідорів

  • 1 кг. помідорів “сливка”.
  • для зберігання:

  • оливкова олія.
  • часник.
  • сушені трави.
  • гострий перчик.
  • сіль.

vyaleni_pomidory7.jpg (193.29 Kb)

Рецепт приготування в’ялених помідорів

Добряче вимийте помідори і розріжте кожен з них вздовж. Ви можете видалити насіння і всю рідину, щоб помідори в’ялились швидше і більш рівномірно, але щоб зберегти максимум аромату літніх помідорів, можна цього не робити (втім, те місце, яким помідор кріпиться до гілки, і білу м’якоть навколо нього краще видалити). Застеліть велике деко пергаментом, і розкладіть помідори зрізом вгору так, щоб вони не торкалися одне одного. Тепер давайте визначимося з температурним режимом, при якому ми будемо в’ялити помідори: він залежить від можливостей вашої духовки і вашого вільного часу.

Температурні режими для в’ялення помідорів у духовці

Ось декілька варіантів – вибирайте, який саме вам більше подобається:

  • Розігрійте духовку до 100 градусів і в’яльте помідори протягом 3-4 годин.
  • Розігрійте духовку до 50 градусів і в’яльте помідори протягом 16-20 годин.
  • Розігрійте духовку до 220 градусів, поставте в неї деко з помідорами, вимкніть духовку і залиште на 8 годин.

Вказаний вище час – це орієнтир, а визначати готовність в’ялених помідорів потрібно за зовнішнім виглядом. Якщо помідори зморщилися, набули більш темний відтінок, а волога “вийшла” – значить, вони готові. Для того, щоб не пропустити цей момент, рекомендую періодично заглядати в духовку, а за деякий час до закінчення перевернути деко, щоб всі помідори пров’ялилися рівномірно.

Тепер трішки про зберігання в’ялених помідорів. Традиційно помідори укладають в баночку і заливають оливковою олією. До олії можна додати трохи дрібно посіченого часнику, сушених трав, гострого чилі, винного оцту, солі, перцю та інших спецій, щоб в’ялені помідори в процесі зберігання поступово набули додаткового виміру смаку та аромату. З іншого боку, можна зробити простіше – скласти помідори в контейнер з кришкою (або у ту ж баночку) і щільно закрити: так вони теж непогано зберігаються, і, що важливо, зберігають свій первозданний смак.

 

 

Джерело

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев