В Україні запровадять накопичувальну пенсійну систему

news

Накопичувальний рівень пенсійної системи в Україні можуть запровадити до 2021 року, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Про це пише Главред.

“Для нас це неминучість – рухатися до пенсійної системи з накопичувальними фондами… Ми зараз готуємо законопроекти. Не хочу здатися великим оптимістом, але до 1 січня 2021 року це цілком реально запровадити”, – заявив Шмигаль в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна.

За словами очільника Кабміну, накопичувальна система – це єдиний шлях для майбутніх пенсіонерів отримувати гідну пенсію, а для бізнесу – зберегти адекватне навантаження.

“Обговорюється наступний варіант: 2% від нинішнього ЄСВ виділяємо в накопичення, не збільшуючи навантаження ні для підприємства, ні для людини; ще 2% беремо з ПДФО. Ці 4% дозволяють за сьогоднішніх цін під час виходу на пенсію отримати 1 млн грн”, – заявив Шмигаль.

Також прем’єр заявив, що буде три варіанти забрати гроші. Зокрема, перший – під час досягнення пенсійного віку отримати всю суму, другий – розстрочка виплат на 5-10 років, третій – довічне утримання.

“Це виходить якийсь пенсійний депозит, де частину забезпечує держава, другу частину може докласти людина”, – уточнив прем’єр-міністр.

Раніше міністр соціальної політики Марина Лазебна заявила щодо необхідності запровадження в Україні накопичувальної пенсійної системи, яка буде реалізована за рахунок співробітника підприємства й роботодавця.

За її словами, накопичення повинні бути доступні для населення. Вона додала, що така ініціатива дозволить вивести з тіні зайнятість у країні.

“Нам необхідно ввести накопичувальну систему з посильними внесками, які будуть платити працівник і роботодавець. Додатково така система сприятиме детінізації зайнятості”, — сказала вона.

0 Комментариев