В Україні виростуть ціни на шампанське: скільки коштуватиме ігристе

news

Кабінет Міністрів України врегулював питання мінімальних роздрібних цін на окремі види виноробної продукції.

Як повідомляє прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, постанова Уряду спрямована на підтримку національних виробників, боротьбу з фальсифікатом і підвищення якості продукції виноградарства і виноробства, була прийнята на засіданні Кабміну в середу, 13 січня.

“Постановою підвищується мінімальна роздрібна ціна на українські вина ігристі і вина газовані, зброджені напої, вина (напої) ароматизовані ігристі (газовані) з 89 до 109 грн за пляшку 0,7-0,75 літра (+20 гривень)”, – сказано в повідомленні.

Відзначається, що головна проблематика полягала в тому, що зараз на ринку відбувається маніпуляція назвами продукції і цінами, коли імпортований напій на основі вина (а напій – це продукт нижчої якості, ніж ігристе вино) продається за ціною як ігристе вино (а якість вина незрівнянно вище). У такій ситуації українські виробники якісних ігристих вин опиняються в неконкурентній ситуації, а українські споживачі, введені в оману, купують неякісний імпортований напій замість справжнього ігристого вина.

За словами Петрашка, прийнята постанова усуває всі маніпулятивні різночитання і врегулює питання “ціна повинна дорівнювати якості”.

“Національні виробники втратили 40% ринку ігристих вин, у зв’язку з чим була загроза закриття українських виноробних заводів. Збільшення ж виробництва дасть можливість українським підприємствам відновити роботу і створити нові робочі місця, що призведе до наповнення бюджету і соціальної стабільності “, – сказав міністр.

0 Комментариев