В Україні встановили обмеження на ціни для ліків

news

Із 1 січня в Україні почало діяти обмеження уряду на вартість ліків. Його впроваджують шляхом так званого референтного ціноутворення. Це коли вартість препарату нараховують за цінами на речовину, з якої вони виготовлені.

Про це розповідає Обозреватель.

У такий спосіб вартість ліків обіцяють знизити на 20-25% до рівня, актуального у таких країнах ЄС, як Польща, Латвія, Словаччина, Угорщина і Чехія. Передусім мають знизитися ціни в аптеках на ліки від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу та бронхіальної астми.

“Важливо, щоб ми із січня ввели всі можливості контролю, моніторили, щоб максимально вийти на реалізацію цього рішення. Ми повинні бути дуже жорсткими. Там, де мережі, оптовики не виконуватимуть рішення, ми повинні дуже жорстко їх карати”, — заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Змінити підхід до ціноутворення на ринку фармацевтичних препаратів має наказ №1423 “Про затвердження Порядку розрахунку граничних оптово-відпускних цін на лікарські засоби на основі референтних цін”. Цей документ розробили та погодили експерти Мінекономрозвитку. Наприкінці грудня МОЗ подав його на затвердження Мін’юсту. Граничні відпускні ціни розрахувало ДП “Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України” згідно з додатком до постанови Кабміну від 9 листопада 2016 року №863 “Про введення відшкодування вартості лікарських засобів”.

За підрахунками ініціаторів зміни підходу до розрахунку цін на ліки за останні два роки їхня вартість в аптеках зросла на 200-300%. А порівняно з європейськими ціни на українські ліки нині вищі на 20-70%.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев