В Україні планують створити 7 держхолдингів

news

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк анонсував можливе створення в Україні семи державних холдингів. Для цього варто вивести держкомпанії з-під підпорядкування міністерств і створити на їх базі нові структури. Про це повідомляє gazeta.ua. 

“Я буду пропонувати членам уряду вивести всі держкомпанії з-під підпорядкування міністерств і міністрів. Міністр не повинен управляти власністю. Міністр повинен визначати держполітику. Виведені компанії повинні сформувати сім держхолдингів, які будуть керуватисяя незалежними директорами через призначення на відкритому конкурсі за участю наших міжнародних партнерів”, – сказав прем’єр на на засідання Кабінету міністрів.

На його думку, це ключова реформа в управлінні системи держвласності. В якості зразка корпоративізації прем’єр назвав “Укрзалізницю”, а в частині управління об’єктами держвласності – новий статут НАК “Нафтогаз України” і реформу енергетичного сектору країни.

Раніше за виведення компаній з-під управління міністерств активно виступало Міністерство економрозвитку і торгівлі. Однак це відомство пропонувало створити єдиний держхолдинг, а не сім, як тепер заявив прем’єр.

Національна рада з реформ планував до кінця поточного року провести засідання, присвячене реформі управління держвласністю.

0 Комментариев