В Україні – нове пом’якшення карантину: що дозволено з 15 червня

news

З понеділка, 15 червня, Україна переходить до чергового етапу пом’якшення карантину, запровадженого через пандемію коронавірусу.

З сьогоднішнього дня на кордоні між Кримом і Херсонською областю запрацюють контрольні пункти в’їзду-виїзду Каланчак, Чонгар та Чаплинка. Тим, хто повертається з Криму на підконтрольну Україні територію, не потрібно буде проходити обов’язкову обсервацію. Замість цього люди повинні будуть дати письмову згоду на самоізоляцію з використанням електронного сервісу “Дій вдома”. Порушникам цієї умови загрожує штраф 17 тис. грн.

Як очікується, обсервацію можуть скасувати і для людей, які в’їжджають на підконтрольну Україні через територію КПВВ на Донбасі, які були відкриті з 10 червня.

З 15 червня Україна повертається до повноцінного відновлення міжнародного повітряного сполучення. Кабмін дозволив відкрити пункти пропуску у всіх аеропортах, які були закриті попереднім рішенням уряду. Зокрема, залишалися закритими Ужгород, Івано-Франківськ, Тернопіль, Хмельницький, Ізмаїл, Маріуполь, Кривий Ріг, Суми, Рівне, Озерне, Черкаси, Полтава, Сокільники.

Для в’їзду в Україну всім іноземцям необхідний відповідний страховий поліс, який повинен компенсувати витрати, пов’язані з обсервацією і лікуванням у разі інфікування Covid-19.

При цьому обсервацію повинні проходити тільки громадяни країн зі значним поширенням коронавірусу – тобто ті, де кількість активних випадків захворювання становить понад 40 осіб на 100 тис. населення. Перелік таких держав Держприкордонслужбі України кожні 3 дні надаватиме Міністерство охорони здоров’я.

Якщо громадяни “країн ризику” не перебували на батьківщині впродовж останніх 14 днів перед приїздом в Україну, тоді проходити обсервацію їм не потрібно.

Куди можуть полетіти українці

Українці можуть полетіти в такі країни за таких умов:

  • Албанія, США – без обмежень на кордоні, без тестування;
  • Великобританія – карантин 14 днів;
  • Туреччина – без обмежень на кордоні, тестування після прибуття.

Також у разі поліпшення епідеміологічної ситуації Україна може відкрити кордон з Кіпром і Чорногорією (ситуація буде переглядатися раз на тиждень); Грузією і Грецією – з 1 липня.

Київський міжнародний аеропорт “Бориспіль” планує обслужити 13 міжнародних рейсів з Києва до країн Європи і Азії.

В Мінськ планують летіти літаки авіакомпаній Belavia і Etihad Airways. Авіакомпанія Air India виконає рейс в Ахмедабад (Індія), Flydubai до Дубая, Israir в Тель-Авів.

Крім того, стало відомо, що в Австрії заборона на регулярне пасажирське авіасполучення з Україною, яка повинна була завершитися 14 червня, продовжена до 30 червня.

 

0 Комментариев