В Україні готуються запустити масове тестування на антитіла до COVID-19

news
Початок запланований вже наступного тижня, повідомляє офіційне інтернет-представництво президента Володимира Зеленського.
Міністерство охорони здоров’я України готується затвердити алгоритм масової ІФА-діагностики для виявлення антитіл до коронавірусної інфекції COVID-19.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов на традиційній нараді під головуванням Президента України Володимира Зеленського щодо запобігання поширенню коронавірусу.

За словами очільника МОЗ, якщо все відбуватиметься згідно з планами, тестування на антитіла можуть розпочати вже наступного тижня.

ІФА-тести (тести імуноферментного аналізу) виявляють антитіла, що присутні в крові людини, яка мала контакт з інфекцією і перехворіла коронавірусною хворобою. Вважають, що людина, в сироватці крові якої є антитіла, має відповідний імунітет і не є вразливою до COVID-19. Антитіла з’являються в крові захворілого приблизно на 7-10 день. За допомогою ІФА-тесту можна визначити, що людина перехворіла на COVID-19 ще кілька місяців тому і про це не знала.

Заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко зазначив в ефірі Українського радіо: “Імуноферментний аналіз значно розширить тестування в Україні, оскільки ІФА-тестування набагато доступніше – на відміну від ПЛР-тестування. А це означає і розширення груп, які треба буде тестувати”.

Зробити ІФА-тест самостійно не можна – тільки в лабораторії на спеціальному обладнанні.

0 Комментариев