В РНБО шкодують, що Україна відмовилась від ядерної зброї

news

Секретар РНБО Олександр Турчинов у 21-шу річницю підписання Будапештського меморандуму зазначив про шкоду, якої ним було завдано по обороноздатності України.

За словами Турчинова, через 20 років виявилося, що міжнародні гарантії були порожніми і не мали жодних підстав, хоча і були підписані вищими посадовими особами країн-підписантів.

Про це повідомляє Кореспондент.net.

“У нас забрали не тільки ядерну зброю, а й і всі носії, які могли нести не тільки ядерні боєзаряди. Були підірвані ракетні шахти, утилізовано ракетне паливо, знищено центри управління. Україна втратила стратегічні бомбардувальники і крилаті ракети, які, до речі, нині Росія використовує в сирійській війні”, – підкреслив секретар РНБО.

Турчинов повідомив, що після початку окупації Криму Збройними силами РФ він, як виконуючий обов’язки президента, звернувся до стратегічних партнерів за допомогою в контексті їхніх зобов’язань відповідно до Меморандуму.

“Нам ввічливо відповіли, що Будапештський меморандум – це формальний документ, він не передбачає реальних механізмів реалізації наданих гарантій. Тобто… Україну роззброїли реально, а гарантії виявилися “умовними”, – підкреслив він.

Секретар РНБО України заявив, що невиконання Будапештського меморандуму “довело безглуздість роззброєння, показало повне руйнування системи колективної безпеки, перевело парадигму нового століття в середньовічній формат “права сили”, створює потенційну загрозу для всіх”.

Нагадаємо, після порушення Росією умов Будапештського меморандуму й анексії Криму українські політики активно почали обговорювати необхідність відновлення ядерного статусу України. Однак президент Петро Порошенко заявив, що Україна не має наміру відновлювати статус ядерної держави.

0 Комментариев