В Луцьку започаткували “музейні посиденьки”

news

Нову програму «Музейні посиденьки» у Волинському краєзнавчому музеї розпочинають темою «Українське слово у регіоні в часи випробувань». Проходитиме вона в неофіційній обстановці за чашкою чаю. 

Про це повідомляє День.

Сьогоднішній захід присвячують Дню української писемності та мови. Присутні матимуть можливість оглянути розгорнуту виставку із фондових колекцій музею. Серед її експонатів: документи про освіту російських навчальних закладів на Волині, свідоцтво про закінчення курсу навчання в Мілушській народній школі Луцького повіту 1918 року., світлини приміщень волинських парафіяльних шкіл, польської та російської гімназій, стрілецьких шкіл, першого уроку в українській школі 1916 року, фото учнівських випусків та вчителів Луцької української гімназії 1920-х років, оригінальні фотолистівки, зокрема: Української парламентарної репрезентації в польському сеймі та сенаті виборів 1922 року, листівка, видана Товариством імені Лесі Українки для збору коштів на розбудову Луцької української гімназії 1929 року, зображення вулиць і майданів Луцька 1920-х рр. Фотодокументальні джерела доповнює ряд шкільних предметів початку XX століття.: чорнильниці з перами, гасова лампа, дзвіночок, будильник, зошит тощо.

У невимушеній атмосфері музейних посиденьок присутні ознайомляться з цікавими фактами історії свого краю, зокрема: яким був стан освіти Волинської губернії у складі Росії,  що дало для Волині проживання тут родини Косачів, якою була  просвітницька діяльність легіону Українських січових стрільців, дізнаються про подвижницьку працю на благо українців сенаторки Олени Левчанівської.

0 Комментариев