В Луцькраді обговорили шляхи співробітництва з Представництвом НАТО в Україні

news

Сьогодні у Луцькій міські раді відбулася зустріч секретаря міської ради, виконувача повноважень міського голови Григорія Пустовіта з головою Представництва НАТО в Україні, директором Офісу зв`язку НАТО Александром Вінніковим.

Про це повідомляють на сайті Луцькради.

У спілкуванні також взяли участь в.о. начальника управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності Вікторія Гомонець, начальник відділу міжнародних зв’язків управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності Анна Вінцюк. Учасники зустрічі обговорили основні напрямки діяльності Представництва НАТО в Україні та шляхи співробітництва між Луцькою міською радою та Представництвом НАТО в Україні. Зокрема, НАТО в Україні складається з Офісу зв’язку НАТО та Центру інформації і документації НАТО. Центр інформації та документації НАТО було відкрито у травні 1997 року, Офіс зв’язку НАТО в Україні – у квітні 1999 року. 8 червня 2017 року Верховна Рада ухвалила законопроект, яким на законодавчому рівні закріпила наміри України вступити до НАТО.

Григорій Пустовіт, вітаючи високоповажного гостя у стінах міської ради, висловив слова вдячності Александру Віннікову за те, що приїхав до Луцька, щоб виступити перед студентами на безпековому форумі, присвяченому 20-й річниці партнерства “Україна-НАТО”. “Це дуже важливо, адже безпека – одне із головних питань не лише на рівні керівництва держави, місцевого самоврядування. Важливо, щоб і молодь глибоко розуміла, що НАТО це не просто система безпеки, а це структура, яка ставить певні принципи роботи, нові цивілізаційні вимоги, і вимоги перед Збройними Силами. Ми розуміємо, наскільки сьогодні важлива для нас співпраця з НАТО, тому що фактично Україна веде війну Росією. Ця війна не обійшла і наше місто – 38 лучан, більше 300 волинян загинули. Щодень сотні чоловіків з Луцька і Волині несуть службу на Сході України. Тому питання безпеки, перш за все, стосується тих хлопців, що служать у Збройних Силах України, але це й захист інформаційного простору, здатність протистояти економічним та екологічним загрозам. Сьогодні світ уже вибудував структуру, яка є гарантом безпеки для її членів, і це – НАТО. Але бути учасником НАТО – певний шлях, який необхідно пройти, освоївши певні правила та закони”, – акцентував Григорій Пустовіт.

Александр Вінніков зазначив, що він вперше на Волині, і йому приємно бути на землі Лесі Українки. А участь у безпековому форумі – хороша можливість познайомитися з молоддю західного регіону України. Він розповів про головні напрямки роботи Північноатлантичного альянсу в Україні, детальніше зупинився на діяльності Трастових фондів.

Григорій Пустовіт на завершення сказав, що для лучан цікава співпраця з НАТО щодо психологічної реабілітації військовослужбовців, які повертаються з війни, та для членів їх сімей. Важливо більше впроваджувати програм, які сприяють адаптації колишніх військовослужбовців у цивільному житті та набуття ними нових професій тощо.

Автор статті: Iryna Hupalo

0 Комментариев