Увага! З 1 квітня розпочинається «сезон тиші»

news

Увага! З 1 квітня розпочинається «сезон тиші»

 

Відповідно до ст. 39 Закону України “Про тваринний світ”, щороку із 1 квітня настає так званий «сезон тиші» – період, протягом якого забороняється проведення заходів, що є джерелом підвищеного шуму та неспокою.

У період масового розмноження диких тварин, з 1 квітня до 15 червня, забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах).

Підприємства, установи, організації і громадяни при здійсненні будь-якої діяльності, що впливає або може вплинути на стан тваринного світу, зобов’язані забезпечувати охорону середовища існування, умов розмноження і шляхів міграції тварин.

Цей природоохоронний захід, впроваджений до виконання в Україні на законодавчому рівні, сприяє відтворенню популяції звірів та птахів, забезпечуючи зростання та різноманіття, спокійний розвиток фауни.

З метою створення сприятливих умов для природного відтворення риби та інших водних біоресурсів під час нерестового періоду на природних водоймах Волинської області, законодавством заборонено ведення промислового та любительського рибальства у місцях нересту водних біоресурсів (мілководні, зарослі вищою водяною рослинністю або закорчовані ділянки водойм, стариці, заплави та заливні луки, прибережна рослинність на річках, озерах, водосховищах, штучних водних об’єктах), а також добування водних біоресурсів на час ходу риби на нерест і на період ікрометання у такі строки:

  • з 01 квітня по 20 травня на річках області;
  • з 01 квітня по 10 червня на озерах, водосховищах, інших водоймах;
  • з 01 квітня по 30 червня у придаткових водах річок.

За порушення вимог законодавства передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від тридцяти до п’ятдесяти, а на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Закликаємо усіх бути свідомими та дотримуватись норм законодавства!

0 Комментариев