Уряд запропонував план поступового виходу України з карантину та назвав нові стандарти життя

news

Поки що Україна перебуватиме на карантині до 11 травня, але уряд вже розробив план того, як українці виходитимуть з самоізоляції. Читайте далі та дізнайтеся, які заходи будуть введені для того, щоб закінчився карантин.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив на своїй офіційній сторінці в соцмережах, що уряд має чіткий план виходу з карантину. Такий план складатиметься з 5 етапів. Початок цього плану може припасти на 11 травня, якщо буде сприятлива епідеміологічна ситуація.

Кожен етап має чіткі умови й тільки після повної відповідності уряд розпочне вводити нові правила та скасовувати заборони. Все залежить від динаміки поширення захворювання.

КАРАНТИН

На цей час карантин в Україні триває до 11 травня, тож поки діятимуть усі заборони та рекомендації. Така ситуація може тривати й надалі, якщо не буде потрібного покращення.

ЕТАП 1

Перший етап набуде чинності, якщо протягом 10 днів кількість нових хворих буде стабільна (відхилення не більше 5%). За таких умов можна буде відвідувати парки, сквери, ліси тощо. Дитячі майданчики НЕ можна відвідувати. Відкриються деякі салони краси. Можна буде відновити тренування команд. Кав’ярні розпочнуть роботу “на виніс”. Також запрацює гуртова і роздрібна торгівля, автомийки, веломагазини, нотаріуси, адвокати.

ЕТАП 2

Другий етап набуде чинності, якщо протягом 10 днів кількість нових хворих буде зменшуватися, а кількість тих, хто одужує, буде стала або ж збільшуватиметься. За таких умов можна буде відновити навчання випускних класів та підготовку до ЗНО. Розпочнеться побутове обслуговування населення, робота закладів громадського харчування “на виніс”. Відкриються кінотеатри просто неба, спортзали, готелі. Можна буде проводити спортивні змагання без глядачів (не більше 50 учасників).

Як Україна буде виходити з карантину: офіційний план уряду - фото 400141

ЕТАП 3

Третій етап набуде чинності, якщо протягом 10 днів кількість тих, хто одужав, буде перевищувати вдвічі або більше тих, хто заразився. За таких умов можна буде відвідувати спортивні та дитячі майданчики. Відкриються деякі заклади освіти та метро. Запустять міжміське транспортне сполучення в межах області. Запрацюють театри, кінотеатри, хостели, санаторії, торгові центри (без розважальних зон та дитячих майданчиків). Запрацюють заклади громадського харчування з відвідувачами.

ЕТАП 4

Четвертий етап розпочнеться, якщо протягом 10 днів кількість нових хворих в межах області буде менше ніж 5. За таких умов відновить роботу метро та весь наземний транспорт, торгові центри, розважальні заклади, заклади громадського харчування, спортзали, заклади культури та освіти. Також відновиться планова медична та стоматологічна допомога.

ЕТАП 5

П’ятий етап передбачає припинення внутрішньої передачі вірусу. Тобто передбачаються лише поодинокі випадки зараження. За таких умов скасують інші обмеження.

Цей урядовий план має на меті вийти з карантину і зберегти життя українців та поступово відновити економічну стабільність.

Як Україна буде виходити з карантину: офіційний план уряду - фото 400121

Також стало відомо, які плавила діятимуть і після припинення самоізоляції. Читайте далі та дізнайтеся, як українці житимуть після карантину.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на своїй офіційній сторінці в соцмережі звернувся до українців і зазначив, що наша країна, як і весь світ, має навчитися жити за новими стандартами, за новою соціальною поведінкою. Також він зауважив, що послаблення карантинних обмежень не означає, що загроза мине.

Прості правила, як дотримання дистанції, постійна дезінфекція та індивідуальний захист можуть убезпечити нас і після закінчення карантину, підсумував прем’єр-міністр.

Нові стандарти життя після послаблення карантинних заходів передбачають:

  • Дотримання безпечної відстані.
Уникайте скупчення людей, а у разі контакту тримайте дистанцію не менше як півтора метра.
  • Проведення постійної дезінфекції.
Регулярно мийте руки з милом та водою, обробляйте поверхні та тримайте антисептики поряд.
  • Індивідуальний захист.
Носіть маски та рукавички у людних місцях.
  • Перехід до безготівкової оплати.
Розвиток онлайн-продажів, безготівкових платежів, безконтактної доставки. Передбачається спеціальне обслуговування в магазинах та закладах харчування.
Що зміниться після послаблення карантину в Україні: уряд назвав нові стандарти життя - фото 400122

 

0 Комментариев