Українців попередили: можуть обмежити використання води

news
Держводагентство водних ресурсів України вперше може обмежити права водокористувачів. Причина цьому – аномальні осінь та зима 2019-2020 років.
Вперше за 120 років Україна опинилася у ситуації, коли гідрометеорологічні умови можуть спричинити обмеження прав водокористувачів у використанні води.
Для цього у Держводагентства є усі законодавчі підстави.

Так, стаття 45 Водного кодексу України каже, що у разі настання маловоддя, права водокористувачів можуть бути обмежені або змінені умови водокористування в тому числі скиди води через греблі ГЕС.

У разі вживання таких заходів обмеження, пріоритетність надаватиметься забезпеченню питних і побутових потреб українців.

За інформацією Укргідрометцентру, сьогодні на більшості річок України спостерігається низька водність.

Відповідно цього року на українських річках весняне водопілля буде відсутнє.
Крім того, зауважимо, що маловоддя може призвести до пересихання малих водотоків.

Нещодавно Міжвідомча комісія по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ у контексті таких несприятливих умов та вираженого маловоддя узгоджувала відповідні режими роботи водосховищ у березні 2020 року.

Домовилися про надання Українським гідрометцентром до 2 числа кожного місяця інформації щодо настання маловоддя в основних річкових басейнах України. А у разі зміни обсягів стоку Дніпра або погіршення якості води у каскаді водосховищ, оперативна робоча група розглядатиме необхідність відповідного коригування режимів роботи каскаду на позачерговому засіданні.

Про це повідомляє Державне агенство водних ресурсів України – davr.gov.ua.

0 Комментариев