Українці Росії скаржаться Путіну на утиски

news

Повідомляє gazeta.ua

Представники Української діаспори в Росії написали відкритого листа Володимиру Путіну. Скаржаться на порушення прав і свобод, утиски всього українського.

Листа українців у Росії виклав на своїй сторінці у Facebook Віктор Гіржов, співголова громадської організації “Українці Москви”. Його зняли з потяга на Москву 14 жовтня і заборонили в’їзд в Російську Федерацію на п’ять років.

“Шановний пане Президенте! У Росії існує значна кількість українських громадських організацій, які займаються розвитком та популяризацією української культури.

Одним з пріоритетних завдань у своїй діяльності українські організації вважають розвиток добросусідських відносин між країнами, народами, заснованих на рівності, взаємоповазі, – пишуть представники української діаспори в Росії. – Український громадський рух в Росії наштовхується на ряд труднощів у своїй діяльності, що, очевидно, пов’язано із загальним погіршенням російсько-українських відносин.

В українських організаціях викликають глибоке занепокоєння нещодавні події у Бібліотеці української літератури в Москві, арешт директора бібліотеки Наталії Шаріної, обшук у квартирі члена української організації Валерія Семененко, заборона на в’їзд до Росії одному з керівників федеральної української організації Віктору Гіржову, повторювані провокації по відношенню до Культурного центру України в Москві. Можна говорити про окремі недоліки в роботі бібліотеки, але говорити про її ектремістську діяльність можуть, на наш погляд, тільки явні противники нормалізації російсько-українських відносин”.

Російські українці наводять Путіну його цитату стосовно оцінки діяльності бібліотеки.

“Хочу зазначити, що уряд Москви створив зразкову установу культури, що повною мірою відповідає культурним, освітнім та інформаційним запитам українців, які проживають у російській столиці”.

“Виходить, що в той же самий час бібліотека займалася “ектремістською” діяльністю. Шановний пане президенте, українські організації Росії звертаються до Вас як до гаранта Конституції з проханням розібратися в ситуації, що створилася. Ми вважаємо, що в демократичній правовій державі люди можуть мати різні думки і погляди на історію, суспільно-політичні події, при цьому поважаючи думки інших, а дії влади мають бути спрямовані на зміцнення цих свобод”, – підсумували активісти.

Нагадаємо, у листопаді українці зобов’язані підтвердити свій правовий статус у Росії.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев