Українським матусям повернуть “пакунок маляти”

news
Верховна Рада проголосувала за повернення сім’ям новонароджених одноразової допомоги “пакунок малюка” у першому читанні. Монетизацію пакунків таким чином, ймовірно, скасують.
Відповідний законопроєкт №3006а за основу підтримали 316 нардепів, пише 24 канал.
 До слова, пакунок малюка запровадили ще у 2018 році, але нещодавно замінили грошовими виплатами. Таке рішення викликало не однозначні думки та враження у молодих матусь. Як виявилося, процес оформлення грошової компенсації займав багато часу та зусиль і не кожна новоспечена мама могла виділити на це свій час.

Аргументи авторів законопроєкту

Згідно з даними опитування ЮНІСЕФ, позитивний вплив програми на сімейний бюджет відчули 79% сімей з дітьми. Майже половині (49%) одержувачів “пакунку” вдалося заощадити на покупці товарів для немовляти на перших місяцях життя.

За два роки кількість предметів у пакунку зросла у 2,5 рази. Якщо у 2018 році тільки 35% батьків надавали перевагу пакунку грошовій виплаті, то тепер 8 з 10 сімей хочуть отримувати допомогу саме в натуральному вигляді.

Після закупівлі “пакети” будуть доставляти в пологові будинки і відділи соціального забезпечення населення.

Пологові будуть забезпечені пакунками

Відповідно до закону, з 1 січня 2021 року забезпечення цієї одноразовою допомогою, процедура її замовлення, закупівлі і транспортування до закладів охорони здоров’я здійснюється відповідно до закону “Про державні закупівлі “.

0 Комментариев