Українських учителів тестуватимуть за технологією ЗНО

news

Повідомляє gazeta.ua

Механізм державної сертифікації педагогічних працівників, передбачає перевірку знань шляхом тестування з предмета викладання. Про це йдеться у пояснювальній записці до законопроекту “Про освіту”, пише osvita.ua.

“Механізм сертифікації, передбачений законопроектом, включає перевірку знань (тестування) з предмету (предметів), що викладаються, і педагогічної теорії, та перевірку педагогічної майстерності вчителя. Тестування проводитиметься на базі існуючих регіональних центрів оцінювання якості освіти”, повідомляють автори документа.

Зазначається, що на впровадження сертифікації учителів державою, у разі прийняття законопроекту виділять 100 мільйонів гривень

“Вона є обов’язковою, оскільки має засвідчити спроможність особи здійснювати педагогічну діяльність, її компетентність”, йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Комісія з перевірки педагогічної майстерності формуватиметься з представників закладу освіти, де працює вчитель, та місцевих органів управління освітою. Її робота подібна до чинної процедури атестації педагогічних працівників.

“Рішення про проходження сертифікації та присвоєння кваліфікаційної категорії на підставі результатів тестування та висновків комісії прийматимуть регіональні (обласні) відділення центрального органу виконавчої влади, що здійснює нагляд (контроль) у сфері освіти”, повідомляється у пояснювальній записці.

Нагадаємо, ЗНО будуть здавати всі учні після 9 класів.

0 Комментариев