Українські патріоти закликали Польщу припинити «історичну війну»

news

З ініціативи Інституту Національного Державознавства й інших громадських організацій відбувся пікет посольства Республіки Польща в Києві з вимогою припинити антиукраїнську риторику, яка постійно лунає з вуст офіційних представників нашого західного сусіда.

Про це повідомила інформагенція УІС.

Керівник Української всесвітньої координаційної ради Михайло Ратушний озвучив вимоги учасників пікету, ключова з яких – припинити нав’язувати Україні своє бачення на історію взаємин між двома державами, яку польська сторона подає у все більш неприхованій неоімперській манері.

«Ми просимо польських колег зрозуміти: антиукраїнська риторика, яка лунає з вуст вищих чиновників Польщі, посилення конфронтації довкола бачення історії вигідне лише одній стороні – російській. Якщо ми вже говоримо про історію, то не варто забувати, що спроби однієї нації поборювати іншу завершувалися поразкою обох націй. А саме: намагання Польщі задовольнити свої великодержавницькі амбіції за рахунок України завершувалися окупацією з боку Росії територій обох держав. І так було неодноразово. У Польщі є свої герої, які нам можуть не подобатися, діяльність яких йшла врозріз з інтересами України, це, наприклад, Пілсудський. Але ми не нав’язуємо полякам, кого їм вважати героями, а кого ні. Тож не диктуйте нам, яких постатей нам увіковічнювати. Я категорично не згоден з тим, що мовляв, з Бандерою Україні в ЄС не місце. Я скажу так: якраз під проводом Бандери й Шухевича український народ вів боротьбу проти московського окупант, захищаючи в тому числі й Європу від червоної навали. Й зараз наші вояки воюють проти російських окупантів під бандерівськими гаслами, вони воюють і за Україну, і, в тому числі, за мир в Європі! Тож як би якісь політики не хотіли цього, та для України Бандера, Шухевич, бійці УПА, підпільники ОУН завжди будуть національними героями!», – зазначив у своєму виступі директор Незалежного аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» Юрій Сиротюк.

Учасники  акції передали свої вимоги до Посольства Польщі, розраховуючи на початок цивілізованого діалогу між обома сторонами.

Автор статті: Iryna Hupalo

0 Комментариев