Україна третя у світі за рівнем освіченості

news

За рівнем загальної освіченості громадян Україна займає третє місце в світі.

Про це в ефірі “Громадського” заявила директор департаменту розвитку інновацій та інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Олена Мінич, розповідаючи про умови для розвитку ІТ в Україні, – пише VIDIA.

Вона відзначила, що Україна займає 56 позицію у індексі Економіки знань, який складає Світовий банк. На перший погляд, позиція непогана, але сформульована лише за рахунок одного з показників, які визначають цей індекс.

Перший компонент – це економічий режим, тут Україна 93.

Другий компонент – це розвиток інформаційних та комунікаційних технологій. Тут Україна дісталась 77 сходинки.

Третій компонент – це захист інтелектуальних прав. Позиція України – 59. “Інтелектуальну власність потрібно захищати. І від цього буде також додатковий прибуток. На жаль, у нас зараз цього нема”, — зазначила Мінич.

Те, що суттєво додає Україні балів – це рівень освіти.

Україна займає 3 місце в світі за рівнем загальної освіти після Північної Кореї та Латвії. У нас рівень загальної освіченості населення становить 99,8%. Це дуже високий рівень. У нас дуже освічена нація. Уявіть, наскільки ці “мізки” незадіяні, зважаючи, що наша економіка – сировинна. Чому у нас талановиті люди виїжджають? Тому що не можуть знайти собі реалізації, — сказала Мінич.

Щоб забезпечити розвиток економіки знань, яка потребує залучення не сировинних, а інтелектуальних ресурсів, потрібно одночасно забезпечити усі чотири компоненти, підкреслила чиновниця.

 

0 Комментариев