Україна хоче поміняти Росію на турецькому ринку

news

Повідомляє korrespondent.net

Міністр аграрної політики і продовольства Олексій Павленко заявив про готовність України забезпечити продовольчу безпеку Туреччини.

“Україна готова щонайменше удвічі збільшити поставки в Туреччину зерна, кукурудзи та олії… Таким чином, Україна зможе замінити Росію на турецькому ринку”, – написав Павленко у Facebook.

Міністр зазначив, що Україна має достатньо продукції відповідної якості для того, щоб забезпечити потреби турецьких споживачів у разі введення експортних обмежень з боку Росії.

За десять місяців 2015 року Україна експортувала до Туреччини аграрної продукції на суму майже 566 мільйонів доларів, з них зерна – на суму понад 55 млн доларів і олії майже на 75 мільйонів доларів, повідомив Павленко.

Українська торгівля скоротилася на третину

За його словами, у разі якщо Росія припинить постачання продовольства до Туреччини, України може істотно збільшити ці показники за рахунок додаткових поставок пшениці, кукурудзи, ячменю, бобових і рослинної олії.

Раніше президент Української зернової асоціації Володимир Клименко заявив, що Україна готова поставляти зерно до Туреччини замість Росії.

Відносини між Москвою і Анкарою погіршилися після того, як 24 листопада Туреччина збила російський бомбардувальник Су-24.

У відповідь на ці події Росія ввела санкції щодо Туреччини. Обмеження передбачають заборони на чартерні польоти, торгові зв’язки і залучення громадян цієї країни до роботи на території Росії.

0 Комментариев